Whisper of Death RPG
Sitemize hoş geldiniz.
Lütfen giriş yapınız ya da üye olunuz.

WoD Yönetimi. 
AnasayfaKapıSSSKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Elizabeth Dunham

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Elizabeth Dunham

avatar

Lakap : Beth, Liz
Rp Sevgilisi : JASON.
Mesaj Sayısı : 312
Kayıt tarihi : 29/07/11

Özel
Rp Puanı:
97/100  (97/100)

MesajKonu: Elizabeth Dunham   C.tesi Ağus. 13, 2011 4:05 amisim: Elizabeth Dunham
Herkes ona "Beth" der, öyleki "Elizabeth" diyenler parmakla gösterilebilir ve "Bethy" denilmesine gıcık olur, evet.
mezun: Hufflepuff
meslek: Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulunda Uçuş ve Quidditch Profesörü
doğum tarihi ve yeri: 14.10.1985 / Almanya-Hamburg
uyruk: İngiliz
kullanabildiği diller: İngilizce, Almanca


1.aile geçmişi
  Dunham ailesi olarak tanınmış bir büyücü ailesi yoktur çünkü Elizabeth’in annesi Emilia gönlünü tesadüfen karşılaştığı o civarın en yakışıklı oğlanına kaptırmıştır; Jonathan Dunham. Jonathan’da bir genç kızın gönlünü fethedebilecek çoğu özellik vardır. Mükemmel bir gülümseme ve daima neşe ile parlayan sıcak kahverengi gözler… Bembeyaz ten rengi ile göz alıcı bir uyum sağlayan hafif kıvırcık karamel rengi saçlar… Fikirleri ve hazır cevaplığı ile Emilia’yı daha ilk konuşmadan etkilemişti. Jonathan da Emilia’yı her gördüğünde daha önce hiç kapılmadığı hislere kapılıyordu. Kızın ona sevgi ile bakan gözleri ve koşarken sırtına çarpan dümdüz sarı saçları onu ondan alan basit dış görünüş özellikleriydi. O daha çok Emilia’nın kendini bilen dik başlı duruşunu, her olayı önemseyip kesin bir sonuca getiren mantıklı konuşmalarını ve asil görünüşünün altındaki küçük çocuğu seviyordu.

  Jonathan ona ne zaman baksa onun yanlış yere bırakılmış bir prenses olduğunu düşünürdü. Yanlış zamana ve yanlış aileye bırakılmış gerçek bir prenses… Oysa bilmiyordu ki Emilia’yı prensesleştiren yüzyıllara uzanan soyu; asil ve safkan ailesiydi. Jonathan da Emilia için bir ‘prens’di elbette ama Jonathan’ın Slytherin prensi olamayacağını adı gibi biliyordu çünkü Jonathan’ın tek en kötü özelliği Muggle olmasıydı…

  Tüm kasaba halkının övgü ile bahsettiği bu genci ailesine anlattığında bunu tamamıyla tiksinti ile karşıladılar. Nasıl olurdu da tek kızları biricik Emilia, yıllardır ailesinin önde gelen en saf ailelerden biri olduğunu bilmesine ve Muggle’lardan nefret etmek üzere büyütülmesine rağmen kalkıp bir Muggle oğlana aşık olarak kıymetli aile ağaçlarının içine edebilirdi?!? Ama o zaten bir Gryffindor'du, neredeyse on bir yaşından beri ailesinin küçük, tatlı lekesiydi.

  Her ne olursa olsun, bu kesinlikle kabul edilemez bir aşktı ve tek çare kızlarını kaybetmeden onu bu sevgiden vazgeçirmek olmalıydı. Ona birçok farklı isim sundular her biri de Jonathan’dan soylu ve yakışıklıydı. “Ama siz Jonathan’ı benim gözümle görmüyorsunuz!” dedi ailesine “O bunların her birine bin basar, Muggle olması onun suçu değil!” Böylece hayatında ilk defa kendi öz annesi tarafından işgenceye mağruz bırakıldı. Çünkü artık evre ikiye geçilmişti; tatlılık ile olmuyorsa zorla olur evresi…

  Birkaç gün sonra Emilia bir daha dönmemek üzere bu kaçık evden kaçtı. Jonathan ile gitmeye hazırlandıklarında yine de son bir kez arkasına bakıp çevresinde güzel kuşlar uçuşan koca malikaneye sessiz bir “Hoşça kal!” dedi. Jonathan ise Muggle önlemlerinin ardından hiçbir şey göremedi.

  İngiltere’den çıkıp Jonathan’ın kız kardeşinin bulunduğu Almanya’nın Hamburg şehrine gittiler. Bir kızları oldu. Elizabeth Dunham bir Muggle gibi büyüdü ve sadece on bir yaşındayken, Almanya'nın en iyi büyücü okullarından birine gönderildi. Slytherin'li bir ailenin Gryffindor kızı olan annesi, binaların insanlara ne gibi sorumluluk yüklediğini biliyordu. Onları nasıl değiştirdiğini... Bunu göze alamazdı; Karanlık Lordun, geri döndüğünü duyduğu o günlerdeyse asla.


2.yaşadığı yer

  Küçüklüğü Grotenkamp 14 numarada geçti. Bu ev Hamburg’da bir Muggle mahallesinde yer almaktadı. Gençliği yalnızca tatillerde gittiği bu ev haricinde okula adanmıştır. Şu andaysa hafta sonları ve tatillerde uğramak için var olan, Hogwarts haricinde kendisine ait Kuzey İngiltere’de deniz manzaralı ve büyük bahçeli bir evi vardır ve civardaki tek Muggle olmayan o değildir.

*kariyer

  İlk okul beşinci sınıfa kadar Almanya’da Muggle okulunda eğitim görmüştür. Daha sonra her ne kadar Emily onu Hogwarts'daki sınıflandırma ortamından uzak tutmak istese de Elizabeth 11 yaşına geldiğinde belirli nedenlerden dolayı düşüncesini değiştirip kızını Hogwarts'a göndermiştir. Ve Elizabeth Hufflepuff mezunu olarak eğitimini sonlandırmıştır.

  Okulda daima ağır başlı kız konumunu korumuştur, neşeli ve espritüel bir kızdır. Daima çevresine ışıltılar saçarak ilerler ve her türlü ortamda nasıl davranması gerektiğini daima bilir. Derslerinde oldukça başarılı olmakla beraber asıl tutkusu Quidditch'dir. Okulu dereceyle bitirir.
  Okuldan sonra tekrar eve döner ve Almanya’nın en iyi Quidditch takımı HeidelbergHarriers’da Vurucu olarak çalışır. 18 yaşından 24’e kadar altı yıllık bir anlaşma ile ve tüm Avrupa basınında adı duyulur. 19'un da belki de hayatının en güzel şeyi olur. Mucizevi bir şekilde hayatının aşkını bulmuştur. Hayatında ilk kez birinin yanında kendisini süpürgesi olmadan uçuyormuş gibi hissediyordur. Ve bir gün adam gider. 23 yaşındayken sevgilisinden ayrılması magazinin en çok dikkatini çeken kısım olmuştur.

  Kariyerine dair ufak bir ayrıntı daha vardır ancak çok hoş olmadığı için bundan bahsetmeyi sevmez. 21 yaşındayken Heidelberg Harriers 'da zirve yaptığı yıllarda Fransa takımı ile oynadıkları bir maçta Fransız Hükümet Ajanı tarafından enerji iksiri aldığı iddaaları tarafından suçlanmış ve bulunduğu zirveden küçük bir çöküşe uğramıştır. Ve Uluslararası Quidditch Federasyonuna bunu açıklaması gereken süre Bir ay Quidditch'ten uzalaştırılmıştır. Çok geçmeden Federasyon'un bu yanlışı anlayıp kendisinden özür dilemelerine rağmen Dunham federasyona bir kaç Galleon'a malolan bir dava açmış ancak bir ayına mal olan Ajana öfkesi halen dinmemiştir.

  Anlaşma sona erdikten sonra başka takımların tekliflerini göz ardı ederek 24 yaşında, 2010 sonbaharında Hogwarts’da Uçuş ve Quidditch Profesörü olarak işe başlar.

*ıvır zıvır

  Asası, Sessiz Fırtınacı
  Dedesi Gregory Pineweld’in halllettiği sarışın bir at-adamın saçları kullanılarak yapılan ikiz asalardan biridir. Aslında bu asa ona direkman dedesi tarafından verilmemiştir. Bir teki kuzeni Gilbert için yapılırken diğer teki Ollivander kendisi için almıştır ve bunun karşılığında Mr. Pineweld’e birkaç Galleon ödemiştir tabiki de. Herkes bu ikiz asanın Gilbert’ın ondan dört yaş küçük kardeşi Gerard'ı seçeceğini düşünürken Gerard’ın apayrı bir asası olmuştur. Gerard’dan üç yıl sonra Hogwarts’a başlayan adını bile duymadığı torunu Elizabeth Dunham asanın sahibesi olur. Her ne kadar annesiyle o bu aileye kabul edilmeseler bile asa onu seçerek bu asil ailenin genlerini taşıdığını ortaya koymuştur.

  Elizabeth’in Pineweld’in torunu olduğunu bilmeyen Ollivander, Elizabeth’e bunun ikiz asa olduğunu ve diğer tekin çok sonraları kuzeni olduğunu öğreneceği Gilbert Pineweld’de olduğunu anlatır.

  asanın özellileri
  Asma dalından, 32 cm, Sarı At-Adam saçı, ince, düzgün ancak çevresinde ipince, yapraklı bir dal tırmanıyormuş gibi çıkıntılar var. Koyu renkli. Genel olarak sahibi ile uyumlu ancak bazen içindeki At-Adam saçıyla coşup fazlasıyla öfkeli olabilir, böylelikle savunma ve sataşma büyülerinde mükemmel olduğu söylenilebilir. Ev işi ve iksir yapımındaysa ara sıra muhteşemdir.

  Süpürgesi, Nimbus 2006;
  (sözde uçuş profesörüsün halen 2006 model kullanıyorsun demeyin bende parayı normal yollardan kazanıyorum..)

  Evcil Hayvanı, kahverengi -dikkat çekmeyen- bir baykuş, Champion
  İlk kez ingilter'ye gidişi, ilk kez Diagon Alley'e gidişiyle aynı zamana rastlar. O, annesi ve babası keyifli bir alışveriş sonucu bu sevimli baykuşu satın alır. Beth, bu baykuşu gerçekten sever. *dip not: Annesi, buranın esnafını beğendiği için alışverişe Diagon Alley'e gelmişlerdi, ardından Almanya'dan koca bir dükkandan Schwanstein Cübbesi aldılar ve sonuç olarak oraya gitti ki bunu daha önce söylemiştim.


  Patronusu, At
  Sonuç olarak, patronuslar kişiliği yansıtır. Ancak genelde duygulara göre hareket ettikleri de görülür. İşte Beth'in animagusu son birkaç yıldır deniz atı olarak görülmektedir.
İLİŞKİLEeğeeğeR


  Henry McCourt | Bakanlık
  Anlatımımda da bahsi geçen o adam. Bir zamanlar her şeyiydi ve bir gün her şey bitti. Aslına bakarsanız Elizabeth artık İngiltere'de olduğuna göre işler biraz karışacak..

  Apollodoros Olvirsson | Astronomi Profesörü
  Hogwarts'a geldiğinden beri tanıştığı en kafa insan. Birlikte kendisini hiç kasmadan hareket edebileceği bir dost.

  Anna Lizzie Malfoy | Müdüre
  Tanışmaları oldukça eskiye dayanır ve sahip olduğu için asla pişman olmacağı dostlardandır. Şimdi aynı okulda çalışmaksa gerçekten zevktir.

  Isadora Narvatil | Sly 5
  Bu kızı sever, Quidditch'e ilgili olduğunu da görmektedir, ondaki yeteneği parlatacağına inanır.

  Patrica Isabel G'ladheon | Gry 5
  Bu kızın nasıl halen süpürgeden düşmediğine hayret etse de bir şeyler öğrenebileceğine inanır. Ancak yine de Quidditch maçlarını tirübünden izlemesi fena olmaz...

  Jack Stepanoviç Karenin | Sly 6
  Elizabeth'in anne tarafından, hiç tanıştırılmadığı kuzeni. Başarılı ve yakışıklı. Ve Henry'nin en sevdiği kuzeni!

  Silvian Ivanauskas | Gry 6
  Yetenekli ve sevecen bir öğrencidir. Gryffindor Quidditch takım kaptanı bile olabilir.


  Sonuç olarak millet, sihir dünyası küçük, sizi tanıyorum. Akrabalık başvurularına 7/24 açığım! Soylu Slytherin akrabağlarım var, veya ordan şurdan koskaca bir aile ağacım var bi dalda kesin yer bulurum! Happy Ve özel kurgulara açığım. Yalnızca bir ikon yeterli bence.


lö ikon:
 En son Elizabeth Dunham tarafından Salı Haz. 11, 2013 7:51 am tarihinde değiştirildi, toplamda 17 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör https://facebook.com/ssbdd
Jacqueliyne Bartoloměj

avatar

Lakap : Jac, Jackie, Eli, Quely
Rp Sevgilisi : 1 thing 2 do 3 words 4 you. I love you, Kennedy.
Mesaj Sayısı : 60
Kayıt tarihi : 29/07/11

Özel
Rp Puanı:
98/100  (98/100)

MesajKonu: Geri: Elizabeth Dunham   C.tesi Ağus. 13, 2011 9:03 am

İkon;

Kurgu; Karar veremedim. Şöyle atraksiyonlu bir şeyler olsun. Ben Fransız'ım ve bu yüzden aramızda pek iyi şeyler olmayabilir. Öyle bir şeyler işte. Razz
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Elizabeth Dunham

avatar

Lakap : Beth, Liz
Rp Sevgilisi : JASON.
Mesaj Sayısı : 312
Kayıt tarihi : 29/07/11

Özel
Rp Puanı:
97/100  (97/100)

MesajKonu: Geri: Elizabeth Dunham   Paz Ağus. 14, 2011 11:21 am

Tamam! 'mış tamam olmasına da o karakter Thunder'a dönüşmüş, mecburen ismini sildim yiğrum, Thunder da çok hoş bu arada! Happy


En son Elizabeth Dunham tarafından Ptsi Nis. 30, 2012 10:31 am tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör https://facebook.com/ssbdd
Simona Dmitrov

avatar

Lakap : Dora
Rp Sevgilisi : erkekler mi? hayır kalsın. Teoman ve M&M var. Aşklarım benim blah.
Mesaj Sayısı : 165
Kayıt tarihi : 15/08/11

Özel
Rp Puanı:
86/100  (86/100)

MesajKonu: Geri: Elizabeth Dunham   Cuma Ağus. 19, 2011 1:01 pm
Pek gözdee öğrencin sayılmam ama iyi bir yere olursa sevinirim. En azından dersinle ilgileniyorum Smile
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Elizabeth Dunham

avatar

Lakap : Beth, Liz
Rp Sevgilisi : JASON.
Mesaj Sayısı : 312
Kayıt tarihi : 29/07/11

Özel
Rp Puanı:
97/100  (97/100)

MesajKonu: Geri: Elizabeth Dunham   C.tesi Kas. 19, 2011 7:34 am

Tamamdır, sendeki ışığı görüyorum tarzı bir kurgumuz oldu. asdf


En son Elizabeth Dunham tarafından Ptsi Nis. 30, 2012 10:33 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör https://facebook.com/ssbdd
Patrica Isabel G'ladheon

avatar

Lakap : Pat
Rp Sevgilisi : Thomas (Alp yok artık :( )
Mesaj Sayısı : 218
Kayıt tarihi : 30/07/11

Özel
Rp Puanı:
82/100  (82/100)

MesajKonu: Geri: Elizabeth Dunham   C.tesi Kas. 19, 2011 11:28 pm
Sevmediğin bir öğrenci. Sürekli hata yapmasını beklediğin. Olabilir mi kiii ? (:
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Elizabeth Dunham

avatar

Lakap : Beth, Liz
Rp Sevgilisi : JASON.
Mesaj Sayısı : 312
Kayıt tarihi : 29/07/11

Özel
Rp Puanı:
97/100  (97/100)

MesajKonu: Geri: Elizabeth Dunham   Paz Kas. 20, 2011 12:19 am

Aslında olmaz. Elizabeth'in kurgusuna aykırı. Ama yinede seni senin istediğin gibi uyarlamaya çabaladım umarım olmuştur.


En son Elizabeth Dunham tarafından Ptsi Nis. 30, 2012 10:35 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör https://facebook.com/ssbdd
Henry McCourt
Sihrin Uygunsuz Kullanımı Bk.
Sihrin Uygunsuz Kullanımı Bk.
avatar

Lakap : Don't wear me out.
Rp Sevgilisi : I'm a free bitch.
Mesaj Sayısı : 249
Kayıt tarihi : 18/11/11

Özel
Rp Puanı:
97/100  (97/100)

MesajKonu: Geri: Elizabeth Dunham   Paz Kas. 20, 2011 12:36 am

Beni unutamamamışsın, biliyordum. Boy boy fotolarım falan var karakter kartında, ama adımı göremedim, tatlım. Bilmeyenler için bağırıyorum "Hani şu çok sevilip karmaşık nedenlerle ayrılan ve şimdi tekrar karşılaşılan adam benim, HENRY MCCOURT!"
Saygılar.Özeller.:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Elizabeth Dunham

avatar

Lakap : Beth, Liz
Rp Sevgilisi : JASON.
Mesaj Sayısı : 312
Kayıt tarihi : 29/07/11

Özel
Rp Puanı:
97/100  (97/100)

MesajKonu: Geri: Elizabeth Dunham   Paz Kas. 20, 2011 12:38 am

Henry, dil-kilit.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör https://facebook.com/ssbdd
Jack Stepanoviç Karenin
Slytherin VI. Sınıf Öğrencisi
Slytherin VI. Sınıf Öğrencisi
avatar

Lakap : Hermione, Jackie, Panas, Ash, Aleksey (Herkesin ona seslenişi farklı ama o Jack'i tercih eder. Tabi, Aleksey hariç. O lakabı seviyor çünkü o Natalia'dan.)
Rp Sevgilisi : Rus Kızı vs. Meyve Suyu
Mesaj Sayısı : 851
Kayıt tarihi : 14/08/11

Özel
Rp Puanı:
97/100  (97/100)

MesajKonu: Geri: Elizabeth Dunham   Salı Kas. 22, 2011 5:39 am

Senin Pinneberg soyundan küçük kuzeninim, tanıştırılmamışız. Ayrıyetten babam Henry McCourt'un dayısı. Yani uzak küçük kuzen de bana. Henry'i severim ve o beni kollar sana gelince tüm sülalemin reddeddiği birisin sonuç olarak..
işte kurgu Winkmeta:
 
Muscovite:
 
JUST FOR NATALIA:
 

секрет:
 


En son Jack Stepanoviç Karenin tarafından Paz Mart 04, 2012 10:23 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Elizabeth Dunham

avatar

Lakap : Beth, Liz
Rp Sevgilisi : JASON.
Mesaj Sayısı : 312
Kayıt tarihi : 29/07/11

Özel
Rp Puanı:
97/100  (97/100)

MesajKonu: Geri: Elizabeth Dunham   Ptsi Nis. 30, 2012 10:59 am

Tamam hallettim ve lejantı baştan sona yeniledim!
Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör https://facebook.com/ssbdd
Silvian Ivanauskas

avatar

Lakap : Silver
Rp Sevgilisi : Adrian is my sexy lion.
Mesaj Sayısı : 233
Kayıt tarihi : 01/03/12

Özel
Rp Puanı:
95/100  (95/100)

MesajKonu: Geri: Elizabeth Dunham   Salı Mayıs 01, 2012 3:38 am

x

Quidditch ve uçmak, Silvian için en harika şeylerdir. Bu yüzden, sizi ve dersinizi daima sever.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Elizabeth Dunham

avatar

Lakap : Beth, Liz
Rp Sevgilisi : JASON.
Mesaj Sayısı : 312
Kayıt tarihi : 29/07/11

Özel
Rp Puanı:
97/100  (97/100)

MesajKonu: Geri: Elizabeth Dunham   Salı Mayıs 01, 2012 7:09 am

Tamamdır! ya dönem başlasın istiyorum çok işsiz kaldım ben asdf
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör https://facebook.com/ssbdd
 
Elizabeth Dunham
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Whisper of Death RPG :: K A R A K T E R Y A R A T M A :: RP İlanları & Karakter Kartı :: Karakter Kartı-
Buraya geçin: