Whisper of Death RPG
Sitemize hoş geldiniz.
Lütfen giriş yapınız ya da üye olunuz.

WoD Yönetimi. 
AnasayfaKapıSSSKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Signora Miele

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Aisha Miele

avatar

Rp Sevgilisi : Utandırmayın şimdi
Mesaj Sayısı : 50
Kayıt tarihi : 19/05/12

Özel
Rp Puanı:
92/100  (92/100)

MesajKonu: Signora Miele   C.tesi Mayıs 19, 2012 4:05 am
Tam adı ve soyadı: Aisha Miele
Yaşı: 16
Burç: Oğlak
Cinsiyet: Bayan
Irkı: Cadı
Kökeni: Melez
Milliyet: Anne Türk-Baba İtalyan
Bildiği diller: İtalyanca, Türkçe ve aksanını beceremediği İngilizce
Asa: Sükunetin Şarkısı
Tarafı: Düşünmek için daha erken
Doğum yeri-yılı: Türkiye-Ankara 15 Ocak
Okul ve Binası: Hogwarts-Slytherin
Sevdiği Sihir Dalları: Aritmansi hariç hepsi.
Evi: İngiltere/Londra. Müstakil bir ev
Hayvanı: Kedi "Tarçın"
Tılsımı/Ailevi Yadigârı: Büyü gücü??
Asasının Özellikleri ve Görüntüsü: 15 santim, Kara ağaç, tek boynuzlu göz yaşı, esneklik çok az. Asanın tutulmasını kolaylaştıran bir çıkıntısı vardır.
Favori Sihri: Imperio lanetini hep merak etmiştir
Patronus: Bengal Kaplanı
Amortentia: Limon ve vanilya kokusu
Böcürtü: Buruşmuş elinde tuttuğu bastonuyla birlikte yaşlı Aisha


  Karakter Özellikleri:
  Duyguları değişkendir. İki saniye önce kahkaha atıp şimdi sizi terslemesi gayet normaldir. Sevgisini gösteremez "anneciğim-babacığım" demek bile zor gelir. Laubali tavırları da sevmez, mesafeyi korur. Olayları tarafsız ve adil bir şekilde değerlendirmesine rağmen burnunun dikine gider yine kendi tarafını tutar. Keçi inadı vardır. Haksızlığa ve yanlış bilgiye karşıdır, çoğu durumda korkak bir deve kuşu gibi başını kuma gömen bu kız kendini savunurken adeta bir aslana dönüşür. Zeki bir kızdır, ince espriler yapabilir ama çalışmaktan hoşlanmaz. Tersine gidip hırslandırmazsanız tabii. İnsanlarla dalga geçmeyi ve onları aşağılamayı sever, ne kadar ileri gittiğini geç anlar. Kurnazdır, insanları rahatça kandırabilir ama yalan söylemeyi sevmediği için bu özelliğini pek kullanamaz. Kendine duyduğu güvensizlikten ötürü ailesi dışında kimseye tam olarak güvenemez, bu durumun kaynağı ise kendine duyduğu güvensizlik.
  Bunun dışında bencil bir kız da değildir. İnsanlar onunla arkadaşlık kurabilirler. Sohbet etmeyi sever, incitici olmayan şakalar da yapabilir. Hayatının yarısını gülerek, yüzde kırk beşini ciddi ve yüzde beşini de gizli gizli ağlayarak geçirmiştir.

  Sevdikleri-Sevmedikleri:
  Kitap kurdu tabirini sevmese de sürekli erkekler ve entrika konuşulan yatakhanede yapabileceği tek şey kitap okumak. Eh, entrika tamam ama erkekler-özellikle bir gece görünüp kaybolanlar- pek hoşlandığı bir konu değil. Çoğu kişi bunu dinine bağlıyor, haklılar ama bu kız Yahudi de olsaydı yine o işlere bulaşmazdı. Sonra kalabalığı pek sevmez, yatakhane ve bahçenin tenha yerleri onu en çok görebileceğiniz yer. Durduk yere sizinle dik dik konuşup sinir bozucu şekilde gülümsüyorsa canı sıkılmış eğlence arıyordur, sever böyle şeyleri. Arkadaşları da sever, koca okulda kendini yapayalnız olarak düşünemiyor. Ama ailesi onun için her şeyden önce gelir, tarafsızlığı da buna bağlı zaten yoksa bu kadar karanlığın içinde küçük bir ışık huzmesi olarak kalabilmeniz bile mümkün değil. Ama sevdiği Hufflepuff'lar da söndürmek istemediği ama içinde sır gibi sakladığı bazı duyguları arada bir gün yüzüne çıkarıyor. Sanatla uğraşan insanların hepsini sevmese bile hepsine saygısı var, ne yazık ki lanet olası İngiltere'de bu sayı az, kendi de keman tıngırdatıyor. Diğer iki binaya gelince, ah hayır nefret etmiyor onlardan, eğlence kaynağı onun ne de olsa. Özellikle belgesel aslanlarıyla, kızımızın cesareti az ama basit tehlikeler hoşuna gidiyor.


Fobileri:

*Ailesinin ölmesi
*Deprem
*Yaşlanıp elden ayaktan düşmek

Fiziksel Özellikleri:
Beyaz teni, doğallıktan yana olmasına rağmen hala sarı mı kızıl mı diye karar veremediği ve sürekli rengini değiştirip durduğu dalgalı saçlarla ve masmavi gözleriyle eski İngiliz leydilerini pek andırır. İleride topuklu giymesine gerek kalmayacak şekilde uzundur, spor yapmamasına rağmen formunu korur. Genelde onu şirin bir elbise içinde yani ailesinin istediği şekilde görürsünüz. Yürürken dik durmaz ama gözlerini kısıp omuzlarını dikleştirdiğinde bazı şeyler için artık çok geç demektir.  Aile Geçmişi:
  İtalya'da ve Türkiye'de kanın yüceltici bir etkisi yoktu, bu yüzden Aisha'nın annesinin ve babasının ataları melezdir. Fakat İtalya'daki Musollini politikası büyücü aileleri de etkiledi, nadir olan safkan aileler kendi içlerinde evlendiler. Melezler de kendi aralarında çünkü safkanlar onlara kız vermiyordu.
  Füsun'un ailesinin kökleri ise İstanbul asilzadelerine dayanıyor. Onların da kanlarıyla dertleri yok ama asil büyücü aileler kız alıp verdikleri için aralarında mugglela evlenen az.

  Baba İtalyan-anne Türk ikisi de melez. Aisha da her durumda melez sayıyor kendini, ne kanıyla ne de ırkıyla ilgili problemi var çünkü ailesi kendilerini hiç bu konuda sorgulamadılar. Ne de olsa baba anne hatrına Müslüman oldu, dinine göre ırkçı olmamaları gerek. Lakin Musollini kafasıyla yetişmiş dede Aisha'nın babası olan Tizio'yu kötü etkiledi, ona kalsa din falan önemli değil dünya pislikle dolu! Lakin karısı Füsun buna kati-en karşı çıkmakta, yine de İngilizlerin kendi atalarına yaptığı zulmü unutamamaktadır. Savaş kaçınılmazdır, en kısa zamanda seçimlerini yapmak zorundadırlar.

  Geçmişi:
  Ailesinin aşırı ilgisiyle büyütüldü Aisha, sürekli çıkılan gezmeler, alınan keman ve muggle dansları dersleri vs. Onun durumundaki her çocuk şımarırdı, aile ona başka seçenek bırakmıyordu. Aisha ise diğer seçeneği kendi yarattı, ailesinin istediği şeyleri başarabilmek için çalışmayı ve onlara olan borcunu bu şekilde ödemeyi seçti. Muggle çocukların neşeli çığlıkları eşliğinde dans etti, keman çaldı ve İngilizce öğrendi. Sonuç olarak insanların onu görebilmesi için aşması gereken bir maske oluştu yüzünde. Kardeşinin, çocukken ona arkadaşlık eden tek insan yanında cıvıl cıvılken diğerlerinin yanında bir sirkeciydi.

  Babasının işi nedeniyle Londra'ya geldi, ne İstanbul'a ne de Floransa'ya benzeyen bu soğuk şehirden nefret etti. Daha kötüsü kendilerini durduk yere savaş hazırlığı yaparken buldular, karanlık onun ailesini vaatleriyle, aydınlık ise gerçek doğru taraf olmasıyla arada bırakıyordu. Aisha ve kardeşi Slytherin'e seçilince ışıkla olan bağları gözle görülür şekilde inceldi.

  Aşk Geçmişi:
  Jonathan'a delicesine aşık ama bilirsiniz, aşk her zaman problem çıkaran mızmız bir duygudur. Aisha aralarındaki uçurumları görmezden gelemedi ve onu bıraktı. Her ne kadar dik duruşundan ödün vermese de içten içe çürüyor.
En son Aisha Miele tarafından Salı Tem. 10, 2012 4:00 am tarihinde değiştirildi, toplamda 11 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Aisha Miele

avatar

Rp Sevgilisi : Utandırmayın şimdi
Mesaj Sayısı : 50
Kayıt tarihi : 19/05/12

Özel
Rp Puanı:
92/100  (92/100)

MesajKonu: Geri: Signora Miele   C.tesi Mayıs 19, 2012 4:14 amİlişkilerAlyssha Cassidy Malfoy

Alyssha -namı diğer Slytherin'in Prensesi- kuşkusuz yılanlığı en hakkıyla vererek yaşayanlardan. Dolayısıyla binadaşlarıyla arası çok iyi, problem şu ki Aisha istisnalardan biri olarak kalıyor. Zaten başından beri çok da sıkı olmayan Alyssha ve Aisha arasındaki ipler, Aisha'nın Hufflepuff'larla iyi anlaşması gibi basit bir sebepten kopuyor. Ama Aisha bu karanlık kızın Jonathan'la ilgili şeyler biliyor olmasından korkuyor. Aralarının kötü olması nedeniyle zaten Slytherin'deki bazıları ona tavır almaya başladı, bir de daha başlamamış bir ilişkinin tehlikeye girmesi Aisha'nın kabuslarına girecek türden büyük bir tehlike.

Jerome M. Arquette

Jerome, Aisha için bir abi gibi, ailesinden sonra ona en yakın olan kişi. Sıradan bir arkadaşlıkken Jerome'un Aisha'nın zor zamanlarında yanında olması ve onun sıkıntılarını ustaca çözmesi aralarındaki ilişkiyi geliştirdi. Öyle ki birbirlerinin evlerine gider oldular ve bu arkadaşlığı Jerome'un Liona ile olan ilişkisi bile bozamadı. Ne yazık ki tarafı yüzünden Aisha başından beri ona biraz daha soğuk davranıyor ama son zamanlarda gerginlik iyice arttı. Aisha'nın niyeti ise bu kadar çok sevdiği birini iyilerin yanında görmek...

Jonathan Andrew Oleander

----şimdi duygusal duygusal yazamayacağım. bunlar gizli gizli çıkıyordu, jonathan onu ilk defa öptüğünde aisha onu terk etti. sebep aralarındaki uçurumlar. onsuz mutlu değil, yakında bunun hakkında rp yazılacak.-

Krystelle Bartoloměj

Krystelle Slytherin'in neşe kaynağı, soğuk duvarlar arasındaki taştan kalpleri aydınlatan ışık. Daha bu sene Fransa'dan geldi ama sanki başından beri Hogwarts'daymış gibi geliyor Aisha'ya, onsuz bir Slytherin düşünemiyor. Ne yazık ki başından beri böyle değildi ilişkileri, Aisha onun adı şu ünlü gruplar arasında çok geçtiği için ondan uzak duruyordu. Bu durum insanları mıknatıs gibi çeken Krystelle'nin garibine gitmiş olacak ki onun peşini bırakmadı, bir Slytherin'in ne kadar hırslı olduğunu gösterdi. Sonuç ortada, gayet iyiler şimdi!

Liona Ambrosius

Aisha iki yıl kadar önce derslerde aktif bir öğrenci değildi, ne de olsa savaş çıkacak okul mokul kalmayacak diye düşünüyordu. Lakin Tılsım dersinde Liona ile yaşanan o büyük tartışmadan sonra öğrencilik hayatı tamamiyle değişti. Liona ile düştükleri fikir ayrılığı sonucu çıkan bu tartışmada kızın Aisha'yı zekasından dolayı aşağılaması aralarındaki ilişkiyi bir anda nefret edilen rakip düzeyine çıkardı. Eh, ne de olsa Seçmen Şapka Aisha'yı yerleştirirken Ravenclaw ile Slytherin arasında kalmıştı, bu kıza aptal demek haksızlık olur. Bir de Jonathan ile olan ilişkisi Aisha'yı çok kıskandırıyor, bu da onu daha da hırslandırıyor.

Thunder Donovan

Aisha'nın binasından arkadaşlık kurduğu diğer bir isim de Thunder. Muhabbeti eğlenceli bir çocuk, eğer Aisha'nın da keyfi yerindeyse Ortak Salonda oturup sadece sohbet ederek eğlenebiliyorlar. Bunun dışında iyi anlaştıkları için ortak derslerde veya bahçede de görüşüyorlar. Gerçi Thunder'ın da kendi grubu var ama -grup arkadaşlıklarını sevmeyen- Aisha için problem değil. Onun arkadaşlığından memnun.kurgu ikiikon-alfabetik sıraya göre ekledim
İkon:
Spoiler:
 


En son Aisha Miele tarafından Salı Tem. 10, 2012 3:58 am tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Jacqueliyne Bartoloměj

avatar

Lakap : Jac, Jackie, Eli, Quely
Rp Sevgilisi : 1 thing 2 do 3 words 4 you. I love you, Kennedy.
Mesaj Sayısı : 60
Kayıt tarihi : 29/07/11

Özel
Rp Puanı:
98/100  (98/100)

MesajKonu: Geri: Signora Miele   C.tesi Haz. 02, 2012 9:13 am

Ay bunu demeyi unutmuşum, Jerome ile Liona sevgili. Liona'yı sevmemen için bir neden daha. What a Face
Thunder, Aisha ile iyi anlaşsın. Arada Jack, Royce ve o takılırken seni de yanına çağırsın eğlenin muhabbet edin filan. Ortak salonda genelde birlikte olun.

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Aisha Miele

avatar

Rp Sevgilisi : Utandırmayın şimdi
Mesaj Sayısı : 50
Kayıt tarihi : 19/05/12

Özel
Rp Puanı:
92/100  (92/100)

MesajKonu: Geri: Signora Miele   C.tesi Haz. 02, 2012 9:18 am

Kabuldür, Aisha arkadaşlık kurmayı -özellikletaşyılanlarla What a Face - sever.

Ekleyeceğim şimdi Thunder'ı...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Signora Miele
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Whisper of Death RPG :: K A R A K T E R Y A R A T M A :: RP İlanları & Karakter Kartı :: Karakter Kartı-
Buraya geçin: