Whisper of Death RPG
Sitemize hoş geldiniz.
Lütfen giriş yapınız ya da üye olunuz.

WoD Yönetimi.
Whisper of Death RPG
Sitemize hoş geldiniz.
Lütfen giriş yapınız ya da üye olunuz.

WoD Yönetimi.
Whisper of Death RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

#occupygezi

5 posters
YazarMesaj
Anna Lizzie Malfoy
Hogwarts Müdiresi | KSKS Profesörü
Hogwarts Müdiresi | KSKS Profesörü
Anna Lizzie Malfoy

Lakap : Liz, Ann.
Rp Sevgilisi : Henry McCourt bitchi.

Özel
Rp Puanı:
#occupygezi Left_bar_bleue100/100#occupygezi Empty_bar_bleue  (100/100)

#occupygezi Empty
MesajKonu: #occupygezi   #occupygezi Icon_minitimePtsi Haz. 03, 2013 9:31 am

Ne zamandır açacağım bu başlığı; ancak şimdi fırsat bulabildim. İşin aslı o kadar çok şey dönmesine karşın kelimeleri bir türlü bir araya getiremedim, o kadar şeyi hangi kelimeler özetler bilemedim. Bunu özetlemenin bir yolu yok çünkü. Gerek marjinal olduk, gerek çapulcu... Öyle bir başbakanımız var ki, bizi daima bir grubun içine sokmaya çalıştı. Kabullenemediği şeydir ki, biz halkız, halkın sesiyiz.
    Hepimizin bir şeyler yapmaya çalıştığını biliyorum kaç gündür. Kimimiz dışarıdayız, kimimiz tenceremizle, tavamızla balkonlarda. Hepimizin dileği tek bir şey, hepimizin dilinde tek bir söz: Mustafa Kemal'in askerleriyiz.
    Twitterın bile çöktüğünü varsayarak, konuşabileceğimiz ve paylaşım yapacağımız bir yer olmasını istedim. Diren Türkiye. Bunu hep beraber başarabiliriz!
Hans Finn Landers
Gryffindor VII | Şeytan'ın Piçi | Quidditch Takım Kaptanı
Hans Finn Landers

Lakap : HANSEY!
Rp Sevgilisi : Daenerys K. F. Landers; BETTER THAN YOURS.

Özel
Rp Puanı:
#occupygezi Left_bar_bleue97/100#occupygezi Empty_bar_bleue  (97/100)

#occupygezi Empty
MesajKonu: Geri: #occupygezi   #occupygezi Icon_minitimePtsi Haz. 03, 2013 9:39 am

Bence başlığın açılması oldukça gecikti. Bugün ayın üçüncü olayların dördüncü günü ve anlatılacak şeyler oldukça birikti.

Şuan insanlar biraz duruldu ancak yarım saate kadar kornalar, yürüyüşler ve tavalar devam etmekteydi bizim mahallede. ŞURAYA YAZMIŞTIM. Ayrıca bu gece saat tam 00:00'da İstiklal Marşı okunacağını duydum her yerde ancak doğruluğundan emin değilim.

______

Ve eğer öyleyse; TÜRKÜM, DOĞRUYUM, MARJİNALİM, ÇAPULCUYUM VE -unutmadan- AYYAŞIM ayrıca şuan evde olmak içime hayvan gibi koyuyor. #İzinVerilmiyor

En son Hans Finn Landers tarafından Ptsi Haz. 03, 2013 9:51 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Euterpe Châtillon

Euterpe Châtillon

Lakap : Persephone ama peri kızı da var. Aşkım diyebiliyor sadece.
Rp Sevgilisi : LC'ye çok aşık lakin kavuşamıyor.

Özel
Rp Puanı:
#occupygezi Left_bar_bleue100/100#occupygezi Empty_bar_bleue  (100/100)

#occupygezi Empty
MesajKonu: Geri: #occupygezi   #occupygezi Icon_minitimePtsi Haz. 03, 2013 9:48 am

Çok iyi oldu başlığın açılması. Günlerdir takip ediyor, tek bir kanaldan başka bir kanal da izlemiyorum. İçime dokunuyor her görüntü, resim ve haber.... Nasıl bir vicdan, nasıl bir insanlıktır bu? Hiç mi mantıklı düşünülemez, insan hiç mi halkını düşünmez? Gerekirse ayyaş, gerekirse çapulcuyuz. Ama orada kardeşlerime, halkıma yapılan şeyi kaldırmam çok zor. Ki günlerdir şu da sinirimi bozmuyor değil, insanlar hala olayın bir ağaç olduğunu düşünüyor. Bu olay ağacı aştı, artık bunu göremeyenlerin gözünü açması lazım. Bir de bilmeden yorum yapmak... Yazık. Umarım daha fazla kan dökülmeden ve işler karışmadan bu iş sonlanır, hak ettiğimiz şekilde. Yoksa ne bizim ne de dünyanın vazgeçeceği var. Tek bildiğim haklı olduğumuz ve istediğimizi de eninde sonunda kazanacağımız.
Hans Finn Landers
Hans Finn Landers

Özel
Rp Puanı:

#occupygezi Empty
MesajKonu: Geri: #occupygezi   #occupygezi Icon_minitimePtsi Haz. 03, 2013 10:11 am

Benim en büyük korkum haklı olarak başladığımız bu davadan haksız anlaşılılarak ayrılmak. Olayın Sağ-Sol davalarına dönüşmesi veya konunu saptırılması.

Gezi Parkı yalnızca halka gelen son damla oldu ve direnişi başlattı. Bu olayların en iyi yanıysa Türk Milleti olarak birlik halinde hareketimiz oldu.

Her ne kadar medya sansürlense de biz medya olduk.
Twitter facebook gidince tumblr'dan saldırdık.
Ve yazamadığım bir sürü şey var.
Ama siz biliyorsunuzdur.

#occupygezi BL3OgEGCEAADWmL

Şuan biz burada konuşurken bile insanlarımız sokakta mücadele veriyor. Hatta aralarında sizin de tanıdığınız çok insan var.
O kadar şey varken konuşulacak nereden başlamalıyım bilmiyorum.
O zaman henüz gördüğüm şeyi iletiyim ve artık şuandan sonrasını yazalım; Anonymous -şu geçenlerde İsrail'i baya zora sokan şey- dünden beri Türk halkının yanımızda ve yeni bir video yapmış.

Hans Finn Landers
Hans Finn Landers

Özel
Rp Puanı:

#occupygezi Empty
MesajKonu: Geri: #occupygezi   #occupygezi Icon_minitimePtsi Haz. 03, 2013 10:31 am

#occupygezi Tumblr_mntr5dtZ0S1s59oiio2_250 #occupygezi Tumblr_mntr5dtZ0S1s59oiio3_250

#occupygezi Tumblr_mntr5dtZ0S1s59oiio7_250 #occupygezi Tumblr_mntr5dtZ0S1s59oiio4_250

#occupygezi Tumblr_mntr5dtZ0S1s59oiio8_250 #occupygezi Tumblr_mntr5dtZ0S1s59oiio1_250

#occupygezi Tumblr_mntr5dtZ0S1s59oiio5_250 #occupygezi Tumblr_mntr5dtZ0S1s59oiio6_250

Bu bir film değil. Bu tamamen gerçek.
Ocean D. Stidolph

Ocean D. Stidolph

Lakap : Di, Dia
Rp Sevgilisi : Jacques is mine bitches!

Özel
Rp Puanı:
#occupygezi Left_bar_bleue99/100#occupygezi Empty_bar_bleue  (99/100)

#occupygezi Empty
MesajKonu: Geri: #occupygezi   #occupygezi Icon_minitimePtsi Haz. 03, 2013 11:06 pm

Sadece bir gece taksimde bulunabildim gönül isterdi ki direniş başladığından beri taksimde, akaretlerde bulunabilmek. Portakal gazının kullanılmadığı söyleniyor ancak olaylar başladığından beri orada bulunan çok yakın arkadaşım ve Taksim'de konuştuğum bir bayan Portakal gazının kullanıldığını onayladı, birinci ağızdan da dinledim oradaki caniliği, umarım herkesin aklı başına gelmiştir bu olayların ardından. Starbucks, burger king mcdonalds ve mado kapılarını açmamış halka starbucks satış yapmak için açmış halk sığınsın diye değil.
Jinx Silvestra

Jinx Silvestra

Lakap : Sen ona kısaca Jinx Leviathen Quinntessa Silvestra diyebilirsin.

Özel
Rp Puanı:

#occupygezi Empty
MesajKonu: Geri: #occupygezi   #occupygezi Icon_minitimeSalı Haz. 04, 2013 1:14 am

Arkadaşlarım kayboldu. Birinin parmağı kopuyordu, birinin ayağında gaz patladı, biri az daha ölüyordu. İzmir cehenneme döndü. Suriyelileri getirdiler, sivil olup provoke yapmaya çalıştılar. Sebepsiz yere çoluk çocuk oradayken saldırdılar. Dün doğum günümdü, polis amca(!)lardan hediyemi(?!) alamadığım için oturdum ağladım. Orada olmama izin vermiyorlar. Ama arkadaşlarımın halini gördüm. Birkaçını Basmane'de sıkıştırmışlardı, saklandıkları yerde AKP'liler varmış, zor kurtarmışlar kendilerini. Ayyaşız biz. Gavuruz, çapulcuyuz, marjinaliz. Dinsiz İzmir'iz biz, imanımız yok bizim. Dün otobüse sivil polis bindi. Kollarımızdaki kan gruplarını saklamak zorunda kaldık. Artık "Polise kalkan eller kırılsın" demek yerine "Polisin kaldırdığı coplar, kullandıkları TOMAlar kırılsın" diyoruz. Türk polisi öldü, Türk HALKI dirildi. HERKES DİRİLDİ. Ne diyeceğimi bile toparlayamıyorum. Arkadaşlarım dışarıda direnirken eve kapatılıyorum. Annem o kadar susturulmuş ki zamanında, beni de susturmaya çalışıyor. Susuyor muyum? HAYIR. Susmayacağım da. Şimdi geldiğinde meydana gideceğiz. Sonunda bir şeylerin farkına varmaya başladı sanırım. Biraz (!) geç kaldı ama. Orada bir kez biber gazı yemeden dönmeye niyetim yok. Biber olur, portakal olur, kavun olur, karpuz olur. Hatta kavun olsa ne güzel olur, rakılarımızı ve peynirlerimizi de alır gideriz. Biz Türk'üz, bizi ayağa kaldırmak zor; kaldırdığı yere oturtmak daha da zordur!
Hans Finn Landers
Hans Finn Landers

Özel
Rp Puanı:

#occupygezi Empty
MesajKonu: Geri: #occupygezi   #occupygezi Icon_minitimePerş. Haz. 06, 2013 3:59 am

Yüzümü güldürdü, paylaşmadan duramadım;

Büyük bu resim:

#occupygezi
1 sayfadaki 1 sayfası