Whisper of Death RPG
Sitemize hoş geldiniz.
Lütfen giriş yapınız ya da üye olunuz.

WoD Yönetimi.
Whisper of Death RPG
Sitemize hoş geldiniz.
Lütfen giriş yapınız ya da üye olunuz.

WoD Yönetimi.
Whisper of Death RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

II. Dönem I.Sınıflar I.Ders

3 posters
YazarMesaj
Dimitri Aldrich Potter

Dimitri Aldrich Potter

Lakap : Dim. Dimka.
Rp Sevgilisi : Diamenta Sandeaux.

Özel
Rp Puanı:
II. Dönem I.Sınıflar I.Ders Left_bar_bleue100/100II. Dönem I.Sınıflar I.Ders Empty_bar_bleue  (100/100)

II. Dönem I.Sınıflar I.Ders Empty
MesajKonu: II. Dönem I.Sınıflar I.Ders   II. Dönem I.Sınıflar I.Ders Icon_minitimePaz Ocak 23, 2011 4:14 am

Saat: 9.30
Yer: Zindanlar / İksir Dersliği

Saat sabahın erken saatleriydi. Dimitri yeni uyanmış üstünü giyiniyordu. Bugün ikinci dönemin ilk günüydü ve yeni birinci sınıflarla tanışacaktı. Ayrıca bugün ikinci sınıflara da dersi vardı. Dimitri bu günün uzun ve yorucu geçeceğini düşünüyordu.

Üstüne kareli gri gömlek bir pantolon giydi ve pelerin taktı. Ayaklarına ise sık sık tercih ettiği spor Nike'larını giymişti. Yatağın yanındaki çekmeceden asasını ve iksir kitaplarını aldı. Daha sonra aceleyle saate baktı. Birinci sınıfların dersinin başlamasına daha 45 dakika vardı. Bu süre zarfında hangi konuları öğreteceğini seçebilirdi.

Çalışma masasına oturup kitabı karıştırmaya başladı. Daha sonra aklına bir şey geldi. Birinci sınıflara geçen senenin 1. sınıflarına öğrettiği iksiri öğretecekti. Hemen geçen seneki notlarının olduğu dosyayı kitaplıktan çekti ve aldı. Birkaç dakika sonra aradığı iksiri bulmuştu.

Mutluluk Dalgası İksiri.

Bu tam onlara göre bir iksirdi. Hem bayağı basit bir yapımı vardı.

İkinci sınıfların konusunu sonra belirlemeye karar veren Dimitri odasından çıktı ve büyük salona doğru ilerlemeye başladı. Birkaç kat merdiven indikten sonra büyük salondaydı. Büyük salon çok kalabalıktı. Çoğu öğrenci yemek yiyordu ve şakalaşıyordu. Bazıları ise kahvaltısını bitirmiş dersliklere doğru yol alıyordu. Masasına oturmaya giderken yolda Sihir Tarihi profesörü Ares Hearth Mcdowell'ı gördü.

“Günaydın Stefan yine çok şıksın.”
“Sende öyle Ares. Ama kirli sakal sana pek yakışmamış.”

Dimitri son cümlesini söyledikten sonra gülerek yerine geçti ve kahvaltısı önüne geldi. Birkaç tane zeytin ve biraz peynir yedikten sonra masadan kalktı. Çünkü acelesi vardı.

Koridorlar çok kalabalıktı ve koşturan bir çok öğrenci vardı. Geçen sene dönem kupasını açık ara farkla Gryffindor almıştı. İnşallah bu senede biz alırız diye içinden geçirdi Dimitri.

Zindanlara vardığında o kötü kokuyu yine içine çekmişti. Buranın kokusu için bir çözüm bulmalıydı. Tanrı aşkına Slytherin'li öğrenciler bu kokuyu nasıl her sabah hatta gün boyu içlerine çekiyorlar anlamıyorum diye düşündü Profesör Potter.

Dersliğe girdiğinde Birkaç sıra hariç her yer doluydu. Sınıf birkaç Slytherin'li öğrencinin konuşmaları dışında sessizdi. Masasına geçen Profesör Dimitri Stefan Potter asasını eline aldı ve birkaç sallamayla öğrencilerin önündeki masaların önünde yapacakları iksirin malzemeleri ve bir adet kitap belirdi.

“Ben Profesör Dimitri Stefan Potter. Okul müdürü, iksir profesörü ve Gryffindor bina sorumlusuyum. Bugünkü dersininizin adı Mutluluk Dalgası İksiri. Bana sadece Profesör Dimitri veya Stefan diyebilirsiniz. Neyse size bu dersten bahsedeyim. Önünüzde I. sınıflar için İksir kitabı var. Bu kitabın 55. sayfasında yapacağımız iksiri ve yapılışını bulabilirsiniz. Ancak ben size yinede nasıl yapıldığını anlatayım. Bu iksir için gereken malzemeler önünüzde. Su, nane pirana gözü, zehirsiz domates ve biraz da mutluluk. İksirin amacı ise içen kişide aşırı mutluluk ve iyimserliğe neden olur ve her isteneni yapar – bu iksiri kötü amaçlar için kullananlar kendini benim ofisimde bulur – Ayrıca içen kişilerde aşırı şarkı söyleme ve karşısındaki kişinin burnunu mıncıklama gibi yan etkileri vardır. Ancak bir tutam daha nane bunların çözülmesinde etkilidir. Yapılışa gelince önce
şişedeki suyun hepsini kazana dökün ondan sonra kazana ısı verin ve pirana gözünü ve domatesleri ezin ve kazanın yanındaki kaba atın. Üniformalarınız domates lekesi olmasın diye sandalyelerinizin üstünde duran önlükleri üstünüze geçirin. Daha sonra bunları karıştırın ve kazana atın kazanda da 5 dakika karıştırarak piştikten sonra iksiriniz hazır. Ben sizi sık sık kontrol edeceğim. Başarılar.”

En son Dimitri Stefan Potter tarafından Paz Tem. 24, 2011 8:38 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Angela Elouise Potter

Angela Elouise Potter

Lakap : Els (L)

Özel
Rp Puanı:
II. Dönem I.Sınıflar I.Ders Left_bar_bleue85/100II. Dönem I.Sınıflar I.Ders Empty_bar_bleue  (85/100)

MesajKonu: Geri: II. Dönem I.Sınıflar I.Ders   II. Dönem I.Sınıflar I.Ders Icon_minitimePaz Ocak 23, 2011 8:34 am

Aklımda hala o dev örümcek vardı . Düşüncelerimi uzaklaştırmaya çalışarak sınıftan çıktım . Tenefüstte nasıl vakit geçireceğimi düşünüyordum . Odama doğru yol aldım . Yağmuru izlerken şarkı mırıldanıyordum . Rahatlatıcı bir görüntü ve ses . Burda çok duramadan ikinci dersin iksir olduğunu hatırladım .Ders profesörünün abim olduğunu bilmek beni rahatlatmıyordu .Tam tersine ürkmüştüm çünkü abim bana ayrıcalık yapmazdı ve iyi bir performans beklerdi . Zindanlara vardığımda o kötü koku yoktu . Belli ki biri burayı büyülemişti .Sınıfa adım attım . Buz gibi bir atmosfer vardı bu sınıfta . Slytherin 'liler buraya nasıl katlanıyordu .Abim içerdeydi . İçerde bir kaç öğrenci daha vardı . Okul ortamında ona abi dememden hoşlanmazdı .

"İyi günler Profesör . Bugün ne öğrenicez acaba ? "

"İyi günler Angela . Bugün Mutluluk Dalgası İksiri 'nin nasıl yapıldığını öğrenicez ."

Başımı salladım ve önlerde br yere oturdum . Sınıf tamalandığında Profesör asasını salladı ve malzemelerimizler kitaplar belirdi . Profesör ayağa kalktı ve konuşmaya başladı ..

“Ben Profesör Dimitri Stefan Potter. Okul müdürü, iksir profesörü ve Gryffindor bina sorumlusuyum. Bugünkü dersininizin adı Mutluluk Dalgası İksiri. Bana sadece Profesör Dimitri veya Stefan diyebilirsiniz. Neyse size bu dersten bahsedeyim. Önünüzde I. sınıflar için İksir kitabı var. Bu kitabın 55. sayfasında yapacağımız iksiri ve yapılışını bulabilirsiniz. Ancak ben size yinede nasıl yapıldığını anlatayım. Bu iksir için gereken malzemeler önünüzde. Su, nane pirana gözü, zehirsiz domates ve biraz da mutluluk. İksirin amacı ise içen kişide aşırı mutluluk ve iyimserliğe neden olur ve her isteneni yapar – bu iksiri kötü amaçlar için kullananlar kendini benim ofisimde bulur – Ayrıca içen kişilerde aşırı şarkı söyleme ve karşısındaki kişinin burnunu mıncıklama gibi yan etkileri vardır. Ancak bir tutam daha nane bunların çözülmesinde etkilidir. Yapılışa gelince önce
şişedeki suyun hepsini kazana dökün ondan sonra kazana ısı verin ve pirana gözünü ve domatesleri ezin ve kazanın yanındaki kaba atın. Üniformalarınız domates lekesi olmasın diye sandalyelerinizin üstünde duran önlükleri üstünüze geçirin. Daha sonra bunları karıştırın ve kazana atın kazanda da 5 dakika karıştırarak piştikten sonra iksiriniz hazır. Ben sizi sık sık kontrol edeceğim. Başarılar.”

Önlüğü üstüme geçirdim ve kştabı açtım .Anlatılanların aynısıydı . Suyu kazana boşaltım . Domatesleri ezmek gerçekten hoş değildi . Her tarafıma sıçrıyordu . Piranalarında ürkütücü bir görünümü vardı . İçimden bunu kim içer diye geçirmeden edemedim . Ezme işlemini bitirdikten sonra hepsini kazana boşalttım . Ben bunları yaparken Profesör sıksık önümüzden geçmiş ve yaptıklarımıza bakmıştı . Aklıma mutlu anılarımı getirdim ve karıştırmaya başladım . Garip bir görüntüsü vardı . 5 dakika pişirdim .

Renklendirme: Yeşil-Koyu Kırmızı iyi bir ikili. 9.
Betimleme: Yok denecek kadar azdı. 5.
Uzunluk: Benim konuşmalarımı saymazsak çok kısa bir Rol Oyunu. 6.
Noktalama ve yazım yanlışları: Hiç noktalama yanlışı bulamadım. Fakat yazım yanlışları gördüm. 8.
Akıcılık ve İçerik: İçerik çok zayıftı. Akıcılığı ise sağlayamamışsın. 6.

Puanın,
34.
Albus Severus Potter

Lakap : Al

Özel
Rp Puanı:
II. Dönem I.Sınıflar I.Ders Left_bar_bleue40/100II. Dönem I.Sınıflar I.Ders Empty_bar_bleue  (40/100)

MesajKonu: Geri: II. Dönem I.Sınıflar I.Ders   II. Dönem I.Sınıflar I.Ders Icon_minitimeÇarş. Şub. 16, 2011 7:06 am

"Zırrr!" acımasız saat okulun ilk gününün başladığını haber verdi.Saati 5 dakika ileriye alan Al uyumaya devam etti.
30 dakika sonra eğer hemen kalkmazsa kahvaltı yapamayacağını fark etti.Yataktan uçarcasına kalktı o kadar acelesi vardı ki annesinin hediye ettiği ve zorla valizine tıktığı pembe ve üzerinde "I Love You" yazan tişörtünü giyiyordu.Tam giyecek iken fark etti ve üstünü hemen değiştirdi.
Beş dakika sonra büyük salona sırtında çantası koşuyordu.Kahvaltıya oturduğunda soluk soluğaydı kahvaltısını çabucak yaptı.Kahvaltı çok lezzetliydi şu ev cinleri her şeyi çok güzel beceriyordu canım.Kahvaltıdan sonra iksir dersliğine doğru koştu slytherinli şakacı bir öğrenci yüzünden az daha kafasını yarıyordu.Son anda umutsuz bir zıplama yaparak merdivenlerden aşağı kafa üstü uçmaktan kurtuldu.Düştüğünde canı çok yanmıştı.Dizi ve kolu çizilmişti yırtılan formasını uzaktan fark edilmeyecek şekilde düzeltti kafasındaki saçları dağıttı ve koşarak sınıfa girdi yer buldu ve oturdu.
Tam o sırada öğretmen sınıfa girdi:

Su,Nane,Pirana Gözü,Zehirsiz Domates önünde duruyordu.Sonra iksiri hazırlamaya girişti.Su önceden ısıtılmaya başlanmış kazana atılırsa ne olur diye düşündü kazanın altını yaktı suyun hepsini döktü.Pirana gözünü ezmeden önce durdu ve bunların eğlenceli olacağını düşünüp çaktırmadan 3-4 tanesini cebine attı.Sonra önlüğü giydi.Domateslerin zehirsiz olmasına üzüldü ama genede "Wingardiyum Leviosa" büyüsü ile kıpırdamayan bir öğrenciye karşı kullanılabilirdi.Hayal kurmayı kesip cebine iki tanesini attı.Gerisini ezerken: "Derste bu kadar çok şey aşırırsam dönem sonunda hazinem olur." diye düşündü.Daha sonra naneleri kokladı hoş kokuyorlardı bunlardan parfüm hazırlanabilir diye düşünüp bir kısmını cebine attı:
-Albus ders malzemelerini aşırma.
-Peki profesör.

Hay Allah bu sefer yakalanmıştı neyse büyük sorun değildi nanelerin hepsini elleri ile ufalayarak pirana gözü ve zehirsiz domatesin yanına kattı ve karıştırdı.Su kaynıyordu Al karışımı içine atınca "coz!" diye bir ses çıktı.Karıştırmaya başladı:
Çok ilginç bir iksirdi her dakika rengi değişiyordu.Renkleri sırasıyla şöyleydi:
Kırmızı,cart pembe,ot yeşili ve bok kahverengisi Al rengi bu iken belki soğuyunca katılaşır umuduyla bir kepçe aldı ve kaseye koydu.Bir dakika sonra piştiğini söylemek üzere elini kaldırdı.

Renklendirme: Bazı renkler gözü fazla yoruyordu. 8.
Betimleme: Neredeyse yoktu. 6.
Uzunluk: Ortalamanın altındaydı. 7.
Noktalama ve yazım yanlışları: Bir kaç tane yazım hatası vardı. 7.
Akıcılık ve İçerik: Akıcılık pek sağlanamamış, içerikte çok iyi değildi. 7.

Puanın,
35.

II. Dönem I.Sınıflar I.Ders
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» II. Dönem II.Sınıflar I.Ders
» 6.Sınıflar | 1.Ders
» 5.Sınıflar - 1.Ders
» 4.Sınıflar | 1.Ders
» 4.Sınıflar - 1.Ders