Whisper of Death RPG
Sitemize hoş geldiniz.
Lütfen giriş yapınız ya da üye olunuz.

WoD Yönetimi.
Whisper of Death RPG
Sitemize hoş geldiniz.
Lütfen giriş yapınız ya da üye olunuz.

WoD Yönetimi.
Whisper of Death RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

II. Sınıflar | 1. Ders

3 posters
YazarMesaj
Ian Charles Donovan

Ian Charles Donovan

Lakap : Chuck
Rp Sevgilisi : Vasilisa Bochkareva

Özel
Rp Puanı:
II. Sınıflar | 1. Ders Left_bar_bleue90/100II. Sınıflar | 1. Ders Empty_bar_bleue  (90/100)

II. Sınıflar | 1. Ders Empty
MesajKonu: II. Sınıflar | 1. Ders   II. Sınıflar | 1. Ders Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 9:01 am

Ders Saati: 09.00
Hava: Sisli, karanlık.

Karanlık havadan kaynaklanan yorgunluk hissi yataktan kalkmaya çabalayan adamın üzerine binlerce yük gibi çökerken esnemekle meşgul olan genç adam yatakta zoraki doğrularak nerede olduğuna baktı. Hiç aşina olmadığı odasının duvarları üzerine üzerine gelirken derin bir nefes aldı.

Acaba buraya nasıl alışacaktı? Her tarafta o lanet olası anılar varken.

Kuzguni gözlerini sıkıca yumarak bir kaç saniye zihnini toparlamaya çalıştı. Her şey onun için o kadar çabuk olmuştu ki alışmaya zamanı bile olmamıştı. En yakın arkadaşı, gözlerinin önünde ölmüştü. Adam Nathan. Anna'yla ikisi söylemişlerdi ona, oysa onları dinleyen olmamıştı. Thomas'la beraber büyücü dünyasının en acılı kayıplarından beraberini oluşturuyordu şimdi en yakın arkadaşı. Genç adamsa biricik dükkanını bırakıp şimdi burada Thomas'ın yerini alıyordu.

Hayat ne kadar acımasızdı. Daha acıları taptazeyken onlar burada ders işlemek zorundalardı. Anna, Svetlana, Elizabeth, Sheridan, Dimitri ve diğerleri. Dünya en kötü günleri geçirirken, onlar daha acılarını atamamışken yetiştirmeleri gereken koca bir nesil vardı.

Düşünmemeye çalıştı. Gözlerini ovuşturarak oturduğu yerden kalktı. Üzerine matemin rengi olan siyah eşofmanları geçirerek dolabına özenle yerleştirdiği süpürgesini aldı. Ona bakarken aklına gelen anıları gözünün önünden sildi. Bugün anılara yer yoktu, bugün yeni bir gündü.

Odasına son bir bakış atarak koridora çıktı. Onu dükkanında görmeye alışık olan öğrenciler şaşkınlıkla bakarken gülümseyerek doğruca bahçeye yöneldi. Yemek yemeye ne iştahı vardı ne de gücü.

Quidditch sahasına adımını attığında herkesin içini ürperten buz gibi bir rüzgar ortalığı darmadağın ederken kimse fırtınaya aldırış etmedi. Yeşil sahada sıralanmış olan birbirinden yetenekli öğrencilere bakarak gülümsedi. Gelecek onlardı işte, korunması gereken, geleceğin yüzleri.

Şaşkınlık içinde sohbete girişen öğrenciler karşısında boğazını temizleyerek önlerinde durdu. Hepsi artık heyecandan mı soğuktan mı bilemese de tir tir titriyorlardı.

"Hepinize merhaba gençler. Bildiğiniz üzere geçenlerde çok acı bir kayıp yaşadık. Hepinizin çok sevdiği Quidditch Profesörü Thomas Luc Tisé kötü bir talihsizlik sonucu-"

Cümleyi nasıl getirmesi gerektiğini bilmiyordu. Bir saniye öylece kalakalırken gözleri dolan bir Slytherin öğrencisine bakarak devam etti.

"Maalesef öldü. Biliyorum bu sizi derinden üzdü. Emin olun bizi de. Thomas ve Adam herkesçe sevilen iki kişiydi. Hayat böyle işte. Şimdi onun yerini doldurur muyum bilmiyorum ama artık bu dersi benimle işleyeceksiniz. Bilmeyenler için ben Ian Milo Sterling. Zor bir profesör değilimdir, kolay anlaşırız. Yeter ki benim dediklerimi yapmaya çalışın."

Bir süre sessizlik oldu. Öğrencilerin onu benimsemeye başladıkları gözlerinden belli oluyordu. İçinde heyecan duygusu kabarırken çakan bir şimşekle irkildi. Yağmur geliyordu...

"Hava kötü değil mi?"

Başlarıyla onaylayan öğrenciler lütfen dersi iptal etme dercesine ona bakarlarken o gülümsedi.

"Fakat Quidditch öyle bir aşktır ki yağmur kar dinlemez! Bugün, havada dengede durmayı öğreneceğiz. İlk kim denemek ister?"

*

Başarılar, lütfen düştüm düşmedim gibi yorumlarda bulunmayınız. Değerlendirirken ben başarıp başaramadığınıza göre yazacağım.

Diana Myrcella Elysium

Diana Myrcella Elysium

Lakap : Dia. Crella. Ella.
Rp Sevgilisi : Henüz yok.

Özel
Rp Puanı:
II. Sınıflar | 1. Ders Left_bar_bleue70/100II. Sınıflar | 1. Ders Empty_bar_bleue  (70/100)

MesajKonu: Geri: II. Sınıflar | 1. Ders   II. Sınıflar | 1. Ders Icon_minitimeSalı Şub. 08, 2011 3:14 am

Elena o akşam çok rahatsızlanmıştı. Çünkü en sevdiği Profesör Thomas Luc Tisé kütü talihsizlik sonucu ölmüştü. Aynı zamanda kardeşi Adam Nathan Tisé öldü. Mitoloji ve Quidditch profesörü dünyayı korumak adına böyle bir işe kalkışmıştı. Sanki onlar o okulda hala varlar. onlar sanki hep ders işliyorlardı. Bunu öğrenen Elena için büyük bir şok olmuştu işte. Elena buna dayanarak uyumayı başarmıştı. Sabah uyandığında ise saçlarının posuruk bonus saçına benzediğini gördü. Taradı taradı ama yinede işe yaramıyordu. Saatine baktı. Saatin gelmesine hala vardı. Bu yüzden gidip bir duş almak istedi. Hızla dolabını açtı. Bornozunu aldı. Ve duşuna girdi. Tam dört dakika sonra çıktı. Ve kendi kendine
" Profesör Thomas,Profesör Adam " dedi. Ama artık üzülmüyordu. Bunun acısıyla kalırsa daha büyük acılar olacaktı. Buna dayanarak dolaptan üstlerini çıkarıp giydi. Saçını kurutup,saçını yaptı. Ders kitaplarını,asasını ve süpürgesini alarak hızla derliğe koştu. profesör çok geçmeden geldi.
Şaşkınlık içinde sohbete girişen öğrenciler karşısında boğazını temizleyerek önlerinde durdu. Hepsi artık heyecandan mı soğuktan mı bilemese de tir tir titriyorlardı.
"Hepinize merhaba gençler. Bildiğiniz üzere geçenlerde çok acı bir kayıp yaşadık. Hepinizin çok sevdiği Quidditch Profesörü Thomas Luc Tisé kötü bir talihsizlik sonucu-"

Cümleyi nasıl getirmesi gerektiğini bilmiyordu. Bir saniye öylece kalakalırken gözleri dolan bir Slytherin öğrencisine bakarak devam etti.
"Malesef öldü. Biliyorum bu sizi derinden üzdü. Emin olun bizi de. Thomas ve Adam herkesçe sevilen iki kişiydi. Hayat böyle işte. Şimdi onun yerini doldurur muyum bilmiyorum ama artık bu dersi benimle işleyeceksiniz. Bilmeyenler için ben Ian Milo Sterling. Zor bir profesör değilimdir, kolay anlaşırız. Yeter ki benim dediklerimi yapmaya çalışın."

Bir süre sessizlik oldu. Öğrencilerin onu benimsemeye başladıkları gözlerinden belli oluyordu. İçinde heyecan duygusu kabarırken çakan bir şimşekle irkildi. Yağmur geliyordu...

"Hava kötü değil mi?"

Başlarıyla onaylayan öğrenciler lütfen dersi iptal etme dercesine ona bakarlarken o gülümsedi.

"Fakat Quidditch öyle bir aşktır ki yağmur kar dinlemez! Bugün, havada dengede durmayı öğreneceğiz. İlk kim denemek ister?"
Elena yeni gelen öğretmeni sevmişti. Ama daha bu ilk dersiydi. Onu tanımak zor olacaktı.

"Malesef öldü. Biliyorum bu sizi derinden üzdü. Emin olun bizi de. Thomas ve Adam herkesçe sevilen iki kişiydi. Hayat böyle işte. Şimdi onun yerini doldurur muyum bilmiyorum ama artık bu dersi benimle işleyeceksiniz. Bilmeyenler için ben Ian Milo Sterling. Zor bir profesör değilimdir, kolay anlaşırız. Yeter ki benim dediklerimi yapmaya çalışın."

"Hava kötü değil mi?"

Elena yeni gelen öğretmeni sevmişti. Ama daha bu ilk dersiydi. Onu tanımak zor olacaktı.
http://sanalhogwartsrp.yetkinforum.net
Paul Joshua Jackson

Rp Sevgilisi : Lydia Myrenela Black <3. Çook seviyorum onu.

Özel
Rp Puanı:
II. Sınıflar | 1. Ders Left_bar_bleue92/100II. Sınıflar | 1. Ders Empty_bar_bleue  (92/100)

MesajKonu: Geri: II. Sınıflar | 1. Ders   II. Sınıflar | 1. Ders Icon_minitimeC.tesi Şub. 12, 2011 1:14 am

Gözlerini açtığında ilk gördüğü şey, yatağının üstünü kapatan, hafif tozlanmış tahtalardı. O kadar rahattı ki, muhteşem, dinlendirici bir uyku çekmişti. Hafifçe esneyerek yataktan kalktı, üstündekileri çıkardı ve okul kıyafetlerini giymeye başladı. Bugün üstünde garip bir üzüntü havası vardı. Aslında nedeni belliydi, bugün Uçuş ve Quidditch dersi vardı. Ve o dersi düşündükçe aklına geçende yaşadıkları acı kayıp geliyordu: Profesör Thomas Luc Tisé’ın ölümü...

Bugün birde yeni Uçuş ve Quidditch Profesörleri ile tanışacaklardı, onunla beraber ilk derslerini işleyeceklerdi. Ders bahçede olacağından pencerenin önündeki beyaz perdeleri hafifçe araladı ve dışarıya baktı: Hava sise bulanmıştı resmen. Karanlıktı. Sanki bugünün insanın içine verdiği karamsarlık dışarıya da yansımıştı.

Biraz bekledikten sonra Steve ile beraber aşağıya indiler. Lydia ve Lynnete de orada bekliyorlardı onları. Bu sefer onlar önce gelmeyi başarmışlardı. İki genç arkadaşın da yüzünde bir tebessüm oluştu ve gidip güzel sevgililerine sarıldılar.

Birkaç dakika sonra kahvaltı yapmak için taş merdivenlerden aşağı inmeye çalışıyorlardı. Ama biraz fazla kalabalık vardı burada. Sanki daha önceden burada bir buluşma planlanmış da herkes saati gelince akın ediyormuş gibiydi. O kalabalığın arasından güç bela kurtularak giren kişiyi büyüklüğü ile şaşırtan Büyük Salon’dan içeri girdiler. Merdivenlerin aksine burası şaşırtıcı olacak kadar tenhaydı. Sayılı öğrenci, oturmuş kahvaltılarına başlamışlardı. Birkaç öğretmen de kendilerine ayrılan masalarda sessizce bir şeyler konuşmaktaydılar.

Havanın insana verdiği bunaltıcılık, kasvet duygusu tüm iştahını kaçırmıştı Paul’un. Bu yüzden süpürgesini alıp bahçeye çıktı, erkenden Uçuş ve Quidditch Dersliği’nin yolunu tuttu. Zaten çok uzun bir vakit geçmeden diğerleri de geldi. Arkasından da yeni Uçuş ve Quidditch Profesörü teşvik etmişti.

Profesör, bir an duraklamıştı ama diyeceği şey herkes tarafından anlaşılmıştı. Daha sonra gözleri bir Slytherin öğrencisine takılı konuşmasına devam etti:

"Maalesef öldü. Biliyorum bu sizi derinden üzdü. Emin olun bizi de. Thomas ve Adam herkesçe sevilen iki kişiydi. Hayat böyle işte. Şimdi onun yerini doldurur muyum bilmiyorum ama artık bu dersi benimle işleyeceksiniz. Bilmeyenler için ben Ian Milo Sterling. Zor bir profesör değilimdir, kolay anlaşırız. Yeter ki benim dediklerimi yapmaya çalışın."

Bir anlık sessizlik oluştu. Anlaşılan o ki, Paul gibi tüm öğrenciler onu benimsemeye çalışıyorlardı. Konuşmaya ara veren bu sessizliği bozan ise çakan şimşek oldu. Yağmurun habercisiydi bu...

"Hava kötü değil mi?"

Evet, kötüydü ama daha ilk dersin iptal edilmesi çok kötü bir durum olurdu.

İşte bu sözden sonra tüm öğrencilerin keyfi yerine gelmeye başlamıştı. Görüleceği gibi eğlenceli bir ders onları bekliyordu.
Ian Charles Donovan

Ian Charles Donovan

Lakap : Chuck
Rp Sevgilisi : Vasilisa Bochkareva

Özel
Rp Puanı:
II. Sınıflar | 1. Ders Left_bar_bleue90/100II. Sınıflar | 1. Ders Empty_bar_bleue  (90/100)

MesajKonu: Geri: II. Sınıflar | 1. Ders   II. Sınıflar | 1. Ders Icon_minitimeC.tesi Nis. 09, 2011 9:01 am

Hufflepuff'a 27, Gryffindor'a 36 puan!

II. Sınıflar | 1. Ders
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» II. Sınıflar | İlk ders
» 1. Sınıflar | 1. Ders
» I. Sınıflar | İlk Ders
» 6.Sınıflar | 1.Ders
» II. Sınıflar | I. Ders