Whisper of Death RPG
Sitemize hoş geldiniz.
Lütfen giriş yapınız ya da üye olunuz.

WoD Yönetimi.
Whisper of Death RPG
Sitemize hoş geldiniz.
Lütfen giriş yapınız ya da üye olunuz.

WoD Yönetimi.
Whisper of Death RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hogwarts Binaları | Pottermore

4 posters
YazarMesaj
Dimitri Aldrich Potter

Dimitri Aldrich Potter

Lakap : Dim. Dimka.
Rp Sevgilisi : Diamenta Sandeaux.

Özel
Rp Puanı:
Hogwarts Binaları | Pottermore Left_bar_bleue100/100Hogwarts Binaları | Pottermore Empty_bar_bleue  (100/100)

Hogwarts Binaları | Pottermore Empty
MesajKonu: Hogwarts Binaları | Pottermore   Hogwarts Binaları | Pottermore Icon_minitimePaz Ağus. 21, 2011 7:14 pm

Felsefe Taşı'na gidelim. Binalara seçimler yapılmış ve öğrenciler yatakhanelerine ve ortak salonlarına gidiyor. Percy Weasley'nin peşinde giden Gryffindorluları ve Gryffindor ortak salonunu zaten biliyoruz. Peki o yılda diğer binaların durumu nasıldı? İşte cevabı Sınıf Başkanlarından dinleyelim.

Hogwarts Binaları | Pottermore 185335_247580918606478_219168844781019_810465_744269_n

Tebrikler. Ben Sınıf Başkanı Percy Weasley ve sizi GRYFFINDOR BİNASI'na ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Amblemimiz aslan, tüm canlıların en ceusuru, bina renklerimiz kızıl ve altın rengidir ve ortak salonumuz Gryffindor Kulesi'ndedir.

Burası tartışmasız Hogwarts'taki en iyi binadır. En cesur ve yürekliler buradan çıkar - örneğin: Albus Dumbledore!

Sizi fazla tutmayacağım, binanız hakkında daha fazla şey öğrenmek için yapmanız gerken, ben onları yatakhanelerine götürüken Harry Potter ve arkadaşlarını takip etmek. Hogwarts'ta zamanın tadını çıkarın - zaten aksi mümkün mü? Okulun en iyi binasına geldiniz.

Hogwarts Binaları | Pottermore 299872_247580975273139_219168844781019_810466_1809747_n

Tebrikler! Ben Sınıf Başkanı Gabriel Truman ve sizi Hufflepuff binasında ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Amblemimiz bir porsuktur, gereğinden daha az değer verilen bir hayvandır, çünkü saldırılana kadar sessiz sakin yaşamaktadır; fakat tahrik edilirse kurtlar dahil kendinden çok büyük hayvanlarla dövüşebilir

Hufflepuff’lar güvenilir ve sadıktır.. Düşünmeden konuşmayız, fakat bizimle kesişen tehlikenizde amblemimizdeki porsuk gibi ailemizi, arkadaşlarımızı ve kendimizi bize gelen her şeye karşı koruruz. Hiç kimse bizi korkutamaz!

Bu okulda ki binalar arasında en az Karanlık Büyücü üretmiş binayız.

Ah evet, Ortak salonun girişi Mutfak koridorunun sağ köşesindeki büyük varillere gizlenmiştir. Alttan ikinci varile, ikinci sıranın ortasına, Helga Hufflepuff ritminde vurun ve kapak iki tarafa açılır. Biz davetsiz misafirlere karşı geri püskürtme aracı olan Hogwarts’taki tek binayız. Eğer yanlış kapağa veya yanlış ritimde vurulursa girmeye çalışan kişi sirke ile ıslatılır.

Varili açtığınızda, geçit boyunca ve arkasında da içerde emekleyin. Bunların sonunda, en rahat ortak salonda ortaya çıkacaksınız. Salonumuz yuvarlak, topraksı ve alçak tavanlıdır. Her zaman güneşli hissettirir ve dairesel pencereler dalgalanan çimler ile karahindibaları görür.

Rahatça uyumalısınız. Yatakhanelerimiz fırtınalardan ve rüzgarlardan korunmuştur. Biz asla kulede yaşananlar gibi bu tür sorunlarla rahatsız edilmeyiz.

Hogwarts Binaları | Pottermore 301158_247580995273137_219168844781019_810467_6904343_n

Tebrikler, ben Sınıf Başkanı Robert Billiard, sizleri Ravenclaw Binası’na ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Binamızın sembolü başka hiçbir şeyin tırmanamayacağı yerlere kadar süzülebilen kartal, binamızın renkleri mavi ve bronz, ve ortak salonumuz Ravenclaw Kulesi’nin en üstünde, büyülü bir tokmağı olan bir kapının arkasında. Ortak salonumuzun duvarlarına yerleştirilmiş kemerli pencereler okul arazisinde yer alan göl, Yasak Orman, Quidditch Sahası ve Bitkibilim seralarına bakar.

Övünmek gibi olmasın, bu bina en zeki büyücü ve cadıların olduğu binadır. Ortak salonlarına gizli girişleri olan diğer binalardan farklı olarak, bizim böyle bir şeye ihtiyacımız yok.

Ravenclaw hakkında bir başka güzel şey ise, buradaki herkesin bazı kişilerin tuhaf olarak değerlendireceği ayırt edici özellikleri bulunmasıdır. Ama dahiler her zaman normal insanlardan farklılardır, ve diğer binalardan farklı olarak biz her istediğinizi giyme hakkınızın olduğunu, inanmak istediğiniz şeyleri seçebileceğinizi ve ne hissediyorsanız söyleyebileceğinizi düşünüyoruz. Farklı birşeyler yapmak isteyenleri dışlamıyoruz, tam tersine onlara değer veriyoruz.

Diğer binalarla olan ilişkilerimize gelince, Slytherinler hakkında büyük olasılıkla bir şeyler duymuşsunuzdur. Hepsi kötü değildir, ama onları iyi tanıyana kadar dikkatli olursanız iyi edersiniz. Kazanmak için her şeyi yapmak gibi eski bir bina gelenekleri var, bu yüzden dikkatli olun, özellikle Quidditch maçlarında ve sınavlarda.

Evet, binamızın hayaleti Gri Leydi. Okulun geri kalanı onun hiç konuşmadığını düşünüyor, ama Ravenclawlarla konuşur. Kaybolduysanız veya bir şeyi nereye koyduğunuzu hatırlayamıyorsanız çok işe yarar.

Umarım iyi bir gece geçirirsiniz, yatakhaneler ana kulenin çevresindeki küçük kulelerde, dört direkli karyolalarımız kuştüyü yataklarla kaplıdır ve pencerelerden ıslık çalar gibi gelen rüzgarın sesi çok rahatlatıcıdır.

Hogwarts Binaları | Pottermore 254601_247581041939799_219168844781019_810468_177028_n

Tebrikler! Ben Sınıf Başkanı Gemma Farley, Sizleri SLYTHERIN Binasında ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Amblemimiz Yaratıkların En Bilgesi olan Yılandır, binamızın renkleri zümrüt yeşili ve gümüştür ve ortak salonumuz zindanlardaki gizli bir kapının ardında bulunur. Sizin de göreceğiniz gibi, pencereler dışarıya Hogwarts gölünün derinliklerine bakmaktadır. Salonumuzun sualtındaki gemi enkazlı gizemli aurası hoşumuza gider.

Öncelikle birkaç söylentiyi giderelim. Slytherin binası hakkında söylentiler duymuş olabilirsiniz. Hepimizin Karanlık Sanatlar içinde olduğumuz, büyük büyük babası ünlü bir büyücü olan insanlarla konuştuğumuzu, kısacası bunun gibi saçmalıklar. Ve evet, kökenleri eski cadı ve büyücülere uzanan öğrencileri alma eğilimindeyiz ancak günümüzde Slytherin'de en az bir Muggle ebeveyni olan insanları görebilmekteyiz.

İşte, az bilinen ve diğer üç binanın yetiştiremediği bir gerçek; Merlin bir Slytherindi. Evet, Merlin'in ta kendisi, dünyanın en ünlü büyücüsü! O bildiği her şeyi bu binada öğrendi.

Ne olduğumuz hakkında konuşalım. Biz okulun en havalı ve sinirli binasıyız. Kazanmak için oynarız, çünkü biz Slytherin'in onuru ve geleneklerine önem veriyoruz.

Aynı amblemimiz Yılan gibiyiz; şık, güçlü ve sık sık yanlış anlaşılan.

Çünkü Salazar Slytherin seçtiği öğrencilerde ne arardı biliyor musunuz? Kökenlerin büyüklüğü. Bu bina tarafından seçildiniz, çünkü kelimenin tam anlamıyla mükemmel olmak potansiyeliniz var.

Eski yeşil ipekten perdeleri olan ve gümüş işlemeli süslü yatak örtülerinin içinde uyuyoruz. İyi uyuyacaksınız; geceleri pencerenin karşısındaki göl sularının hareketini dinlemek çok rahatlatıcıdır.
Damon Jeffrey Potter

Damon Jeffrey Potter

Lakap : Damon - Jeff
Rp Sevgilisi : I'm a Playboy.

Özel
Rp Puanı:
Hogwarts Binaları | Pottermore Left_bar_bleue68/100Hogwarts Binaları | Pottermore Empty_bar_bleue  (68/100)

MesajKonu: Geri: Hogwarts Binaları | Pottermore   Hogwarts Binaları | Pottermore Icon_minitimePaz Ağus. 21, 2011 11:47 pm

İşte bu Gryffindor! Ve Slytherin'e gelince kazanmak için herşeyi yapmak mı? Aileni, arkadaşlarını ve aşkını satmak mı? Ben asla bir Slytherin olamam! Smile
Anna Lizzie Malfoy
Hogwarts Müdiresi | KSKS Profesörü
Hogwarts Müdiresi | KSKS Profesörü
Anna Lizzie Malfoy

Lakap : Liz, Ann.
Rp Sevgilisi : Henry McCourt bitchi.

Özel
Rp Puanı:
Hogwarts Binaları | Pottermore Left_bar_bleue100/100Hogwarts Binaları | Pottermore Empty_bar_bleue  (100/100)

MesajKonu: Geri: Hogwarts Binaları | Pottermore   Hogwarts Binaları | Pottermore Icon_minitimePtsi Ağus. 22, 2011 12:25 am

Aynı amblemimiz Yılan gibiyiz; şık, güçlü. Fazla söze gerek yok.
Damon Jeffrey Potter

Damon Jeffrey Potter

Özel
Rp Puanı:
Hogwarts Binaları | Pottermore Left_bar_bleue68/100Hogwarts Binaları | Pottermore Empty_bar_bleue  (68/100)

MesajKonu: Geri: Hogwarts Binaları | Pottermore   Hogwarts Binaları | Pottermore Icon_minitimePtsi Ağus. 22, 2011 12:34 am

Amblemimiz Aslan; Yaşayan canlıların en cesuru Smile
Dimitri Aldrich Potter

Dimitri Aldrich Potter

Lakap : Dim. Dimka.
Rp Sevgilisi : Diamenta Sandeaux.

Özel
Rp Puanı:

MesajKonu: Geri: Hogwarts Binaları | Pottermore   Hogwarts Binaları | Pottermore Icon_minitimePtsi Ağus. 22, 2011 1:33 am

Ehem. Bir Slytherinli olarak -yanlış anlaşılmasın sadece burada Gryffindorluyum- şık, güçlü ve son derece asilizdir yani. Razz Atamız Merlin bile Slytherinli ayık olun. Cool
Damon Jeffrey Potter

Damon Jeffrey Potter

Özel
Rp Puanı:

MesajKonu: Geri: Hogwarts Binaları | Pottermore   Hogwarts Binaları | Pottermore Icon_minitimePtsi Ağus. 22, 2011 1:54 am

Aykut Selin söylemiştide inanmamıştım ya valla şok oldum Gryffindor'a ihanet demek Razz
Simona Dmitrov

Simona Dmitrov

Lakap : Dora
Rp Sevgilisi : erkekler mi? hayır kalsın. Teoman ve M&M var. Aşklarım benim blah.

Özel
Rp Puanı:
Hogwarts Binaları | Pottermore Left_bar_bleue86/100Hogwarts Binaları | Pottermore Empty_bar_bleue  (86/100)

MesajKonu: Geri: Hogwarts Binaları | Pottermore   Hogwarts Binaları | Pottermore Icon_minitimePtsi Ağus. 22, 2011 12:06 pm

Slytherin binama bir kez daha aşık oldum asfghj

Hogwarts Binaları | Pottermore
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Pottermore
» Düellolar ve Büyüler Hakkında | Pottermore
» Quirell'ın Hikayesini ve Voldemort İle Olan Bağlantısı | Pottermore
» Seçmen Şapka, Hermione & Neville'in Seçimi, 40 Orijinal Karakter | Pottermore
» Hogwarts in the monsters.