Whisper of Death RPG
Sitemize hoş geldiniz.
Lütfen giriş yapınız ya da üye olunuz.

WoD Yönetimi.
Whisper of Death RPG
Sitemize hoş geldiniz.
Lütfen giriş yapınız ya da üye olunuz.

WoD Yönetimi.
Whisper of Death RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Mitoloji Dersi | Beşinci Sınıflar | Birinci Ders

2 posters
YazarMesaj
Blake Belcher

Blake Belcher

Rp Sevgilisi : Her gün yeni bir tane.

Özel
Rp Puanı:
Mitoloji Dersi | Beşinci Sınıflar | Birinci Ders Left_bar_bleue95/100Mitoloji Dersi | Beşinci Sınıflar | Birinci Ders Empty_bar_bleue  (95/100)

Mitoloji Dersi | Beşinci Sınıflar | Birinci Ders Empty
MesajKonu: Mitoloji Dersi | Beşinci Sınıflar | Birinci Ders   Mitoloji Dersi | Beşinci Sınıflar | Birinci Ders Icon_minitimeSalı Haz. 05, 2012 10:55 pm

• Hava: Eylül ayına göre biraz sıcak.
  • Saat: Öğlen bir gibi.
  • Konu: Herkül'ün 12 Görevindeki Nemea Aslanı

Profesörün Konuşması: Merhaba, beşinci sınıflar. Bu sene azlığınızdan dolayı çok fazla konu işlemeyi düşünmüyorum. -Bunu müdüreye söylemezseniz değil mi?- Neyse, ilk konumuz, benimde çok sevdiğim bir kişilik, Herkül'ün 12 Görevi. Tabii sadece Nemea Aslanı ile olanı işleyeceğiz. Belki diğer derslerde kalan görevleri anlatabilirim, yada size ödev olarak verebilirim. Nemea Aslanı; Argolis Bölgesinde Nema adındaki vadide yaşayan ve etrafa dehşet saçan bir aslanın adıdır. Bu aslan Herkül (Yunan Mitolojisindeki karşılığı Heracles) tarafından öldürülmüştür.Nemea Aslanının Typhon ve Echidna'nın çiftleşmesinden bir araya geldiği söylense de, bazı tarihçilere göre Zeus ve Selene'in çiftleşmesinden doğma, ay'dan düşen bir varlık olduğu da zaman zaman belirtilmektedir. Nemea Aslanını öldürüp, postunu yüzmek, Herkül'e kuzeni Eurystheus tarafından verilen 12 görev içerisinde ilk sırada olandı. Aslan o sıralarda Nemea bölgesine dehşet saçmaktaydı. O zamana ait herhangi bir av silahı ile bu hayvanı öldürmek mümkün görünmemekteydi. Aslan ilk karşılaştığında Herkül, önce bir odun daha sonra ok ve yay ve en son olarak da bronz bir kılıç ile hayvanı öldürmeye çalışsa da başarılı olamamış, daha sonra aslan ile saatlerce güreştikten sonra kolları ile boğarak öldürmeyi başarmıştır. Hayvanı uzun bir uğraştan sonra öldürdü ve saatler boyunca uğraşmasına rağmen, aslanın postunu yüzemeyen Herkül'ün imdadına, yaşlı bir kadın kılığına bürünen Athena yetişir. Herkül'e bu postu yüzmek için en iyi aletin, aslanın kendi pençeleri olduğunu anlatır. Bu küçük ilahi yardım ile ilk görevini başarı ile bitiren Herkül, Nemea Aslanın her türlü kesici silaha karşı olan postunu daha sonra kendisi için bir zırh gibi kuşanarak diğer görevlerini gerçekleştirirken kullanmıştır. Evet, aslana gerçekten üzüldüm. Sizden istediğim, daha önce de dediğim gibi, kalan 11 görevi kısaca anlatmanızdır. Kolay gelsin, sınıf.

Puanlama:

Not:
Zendaya O'Brien

Zendaya O'Brien

Lakap : Rock.

Özel
Rp Puanı:
Mitoloji Dersi | Beşinci Sınıflar | Birinci Ders Left_bar_bleue85/100Mitoloji Dersi | Beşinci Sınıflar | Birinci Ders Empty_bar_bleue  (85/100)

Mitoloji Dersi | Beşinci Sınıflar | Birinci Ders Empty
MesajKonu: Geri: Mitoloji Dersi | Beşinci Sınıflar | Birinci Ders   Mitoloji Dersi | Beşinci Sınıflar | Birinci Ders Icon_minitimeSalı Haz. 12, 2012 7:39 am

Derse çok geç kalmıştım hızlı adımlarla derse girmek için acele ediyordum.Birden son sınıflardan birine çartım çok acelem olmasına rağmen o kişiye birşey diyemiyordum.Acaba Bayan Kisa derse girmişmiydi.Büyük bir ihtimal girmşti bu sefer yine geç kalmıştım.Acaba kimse farketmeden sınıfa girebilirmiydim ama kesin giremezdim.Bir korku ve şüpeyle sonunda sınıf kapısının önüne gelmiştim ki dönemin ilk dersine geç kalmıştım hemen kapıyı çaldım ve içeri girdim ve hemen ''Kusura bakmayın bayan Kisa geç kaldım kusura bakmayın bu ilk ve son olucak efendim.''Dedim ve hemen yerime geçtim Allah'tan ders'e başlamadan yetişmiştim biraz korku ve teredütle Bayan Kisa'ya baktım acaba ne diyecekti acaba beni müdürün odasına mı yollayacaktı bir cevap vermesini bekliyordum.Hemen cümleme ekleme yaptım ''Bayan Kisa lütfen müdürün odasına yollamayın ne olur.Söz veryorum dönem boyunca çalışırım.''Dedim korkuyordum çekiniyordum ve özelliklede bayan Kisadan çekiniyordum.Ve tekrar ekleme yaparak. ''Lütfen Bayan Kisa müdürün odasına yollamayın beni tüm sene boyunca derslere geç kalmam.''Demiştim.O an çok utanmıştım böyle yalvaran biri değildim genelde ama Bayan Kisa'yı da hayal kırıklığına uğratmak istemyorum.Birden bana baktı ve bir şey söyledi.Müdürün odasına gitmemiştim bu seferlikucuz yırmıştım.Ama birdahaki derse geç kalmıyacak ve ödevlerimi yapacaktım.Bayan Kisa derse başlamıştı her söylediğini not almıştım sonunda ders bitmişti.Bende bir oh çekip bahçeye çıkmak çin çantamı topladım.Merdivenlerden inerken birden başım dönmüştü.Nedenini bilmiyordum.Ama korkulacak bir şey yoktu.

Der çizelgeme baktım ve bir sonraki ders Bay Apollodoros Olvirsson acaba Bay Apollodoros Olvirsson dersine geç kalacakmıydım.Ama geç kalmamak için hemen Astrononomi kulesine geçtim.Ve hemen sınıfa girdim.Nedense Astronomi dersinde biraz uykum geliyordu ama sorun değildi bugün uykumu tam almıştım.Sonunda Bay Apollodoros Olvirsson derse girdi ve kısa bir konuşma yaptıktan sonra derse geçti.Bay Apollodoros Olvirsson her soru sorduğunda nedense hep ben el kaldırıyordum nedense bu gün astronomi dersi çok güzel geçmişti.Ders bitmişti ve sınıftan çıkmadan Bay Apollodoros Olvirsson'ye ekstra ödev vere bileceğini sormuştum.''Bay Apollodoros Olvirsson acaba bana ekstradan ödev verirmisiniz ?''Demiştim Bay Apollodoros Olvirsson'de alçak gönüllülkle bana ekstradan ödev vermişti.Bir sonraki dersim için Astronomi kulesinden ayrılmıştım.Ve Bayan Kısa ile karşılaşmıştım biraz konuşmadan sonra Bayan Kısa'dan da ekstra ödev alıp bir sonraki ders'im için yanından ayrıldım.

Değerlendirme;
    Renklendirme: 2 Puan
    Betimleme: 5 Puan
    Uzunluk: 3 Puan
    Noktalama ve Yazım Kuralları: 6 Puan
    Akıcılık ve İçerik: 5 Puan
    ------------------------------
    Puanınız; 21.
    Dersten geçemediniz, ikinci dönemde dersi veremediğiniz takdirde dersten kalırsınız.
    -Anna Lizzie Malfoy.

Mitoloji Dersi | Beşinci Sınıflar | Birinci Ders
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Mitoloji Dersi | Yedinci Sınıflar | Birinci Ders
» Mitoloji Dersi | Altıncı Sınıflar | Birinci Ders
» Astronomi Dersi 4. Sınıflar 1.Ders
» Astronomi Dersi 6. Sınıflar 1.Ders
» Astronomi Dersi | Ortak Ders | Birinci Ders