Whisper of Death RPG
Sitemize hoş geldiniz.
Lütfen giriş yapınız ya da üye olunuz.

WoD Yönetimi.
Whisper of Death RPG
Sitemize hoş geldiniz.
Lütfen giriş yapınız ya da üye olunuz.

WoD Yönetimi.
Whisper of Death RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Morgana.

+5
Maržena Ravesz
Samuel Quaintance
Ophelia L. Anton
Holden Phoenix
Joseph Chesnokov
9 posters
YazarMesaj
Morgana

Morgana

Lakap : onun lakabı Morgana zaten.
Rp Sevgilisi : Mudill'e rezerve.

Özel
Rp Puanı:
Morgana. Left_bar_bleue100/100Morgana. Empty_bar_bleue  (100/100)

Morgana. Empty
MesajKonu: Morgana.   Morgana. Icon_minitimeSalı Ocak 14, 2014 2:15 pm

The Morrígan
Gerçek adı: Myrna
M.Ö. 46 - 23
Galyalı Kelt köle
Termokinez
Druid kökenli

phantom queen
M.Ö. 46-23

Galya, M.Ö. 51 yılında Julius Ceasar tarafından tamamen işgal edilmişti. O güne kadar yüzyıllar boyu Roma'ya kafa tutup onlara karşı savaşan destansı halkın yenilgisi elbette imparatorluğun bir güç gösterisine dönüşerek iğrenç bir hal almıştı. Önce evlerinin duvarlarına, kamusal alanlara; sonra ehir meydanlarına büyük kabartmalar ile büyüklüğünü gösteren Roma bununla yetinmemişti. Erkekler, gladyatör müsabakalarında, kadınlar ise büyük patrici*lerin evlerinde cariyelik, kölelik gibi işlerde çalıştırılır olmuştu.

M.Ö. 46 yılında ise küçük bir Galya köyünde Myrna adından küçük bir kız çocuğu Dünya'ya gelmişti. Elbette çok geçmeden kızın köyüne gelen lejyonlar tarafından babası ve üç erkek kardeşi götürülmüş, annesi ise bir sonraki kontrole kadar onunla bırakılmıştı. Üç yaşına geldiğinde annesi ile beraber Roma'ya götürülerek köle pazarında Romanın ileri gelen bir Patrici'ye satılmışlardı. Küçük Myrna büyük bir malikanenin mahzenindeki küçük bir odada yetişti. Hayatının on yıldan uzun bir süresi patrici'nin ondan birkaç yaş yaş büyük oğlu tarafından uğradığı manevi tacizler ile geçti. Bunlara katlanmak zorunda olmasının sebeplerinden birisi de ona duyduğu hoşlantıydı. Çünkü Roma kanunlarına göre bir soylu ile evlenmesi sonucu bir liberti** olabilirdi.

On altı yaşına geldiğinde sahibi tarafından hamile bırakılmıştı. Dokuz aylı hamilelik sürecinde prensesler gibi bakıldığı söylenemezdi. Yine mahzendeki küçük odasında yaşıyor ve sadece çok ağır olmayan işleri yapıyordu. Zaten çocuğunu doğurduktan bir yıl sonra evden kovularak kaderine terk edilmişti. On yedi yaşında Rom sokaklarında yaşayan küçük bir kadındı. Masmavi gözlü, bembeyaz tenli oğlunu göremediği yedi yıl boyunda kırık kalbi ile yaşama tutundu. Vazgeçtiği günse onu Enkil adında bir vampir buldu.

*: Roma'nın en soylu kişileri. Hepsinin soyu bir şekilde Roma'nın kurucularına dayandırılmaktadır.
**: Sonradan özgürlüğünü kazanmış kölelere veirlen isim.
M.Ö.23 - ∞

Mezopotamya kökenli antik bir vampir olan Enkil tarafından dönüştürüldükten sonra ölümlü yaşamından geriye hiç bir şey kalmamıştı. Değişen bünyesi ile birlikte kişiliği de karamsar ve cani bir hal almıştı. Enkil'in de bu konuda bir sıkıntısı yoktu. Ona bildiği her şeyi öğretirken çok iyi davranıyor ve bir baba, bir sevgili, bir kardeş gibi davranıyordu.

Tek isteği ise bunları yaparken çocuğunu düşünmemesiydi. Öyle de olmuştu. Myrna yıllar geçtikçe çocuğunun acısını unutarak kendini sadece yaşamına adamıştı. Bencil ve megaloman birisi olan, öldürmekten çekinmeyen aksine zevk alan bir kadın olmuştu. Tamamen zıt bir karaktere bürünen Myrna'nın geçmişinden ona yapışan tek şeyi ismiydi. O yüzden son kalan gücüyle Myrna'yı öldürdü ve yeni bir kadın doğdu, Keltlerin hayalet tanrıçası; Morrigan.

Aradıklarım

Öncelikle söylemeliyim ki kurgumu Anna Rice'ın kurgularına dayandırdım. Mesela oğlum onun Marius karakteriymiş gibi düşündüm. Beni dönüştüren Enkil'de onun karakteri. Hani daha fazla ayrıntı isterseniz diye. ^^ Şimdi;
- Oğluşumu arıyorum. Onu da Enkil dönüştürecek. Marius'umu. Bedensel olarak benden büyük, vampir yaşı olarakta işte bi otuz kırk yıl küçük olacak sadece. (Demişken belki hala daha yaşayan bir aile bulabiliriz. Sonuçta oğlum çocukları olacak yaştan sonra dönüşecek.)
- Maddi olarak bana yardımcı olacak büyücüler, insanlar falan olmalı. Çift taraflı çıkarlar olacak. Mesela ben onun için birini öldürürüm, o da benim için ev alır, tabut alır.
- Düşmanlar istiyorum. Her türlü değişik kurgu buluruz bunlara.
- Kızımızın hayatında eski sevgili kavramına yer yok. Maksimum one-night stand. Ama genelde birlikte olduğu bütün erkekleri öldürüyor. Bu yüzden sizi öldürmemesi için sağlam nedenler bulmamız gerek. Bir de hayatının ilk ve tek ilişkisini yaşadığı için sürmekte olan bir ilişki istemiyorum. Rezerve o kısım.
- Hiç dost istemiyorum. Siz onu sevebilirsiniz belki. Ama o kimseyi sevemez. Yani işin içinde çıkar olmalı. Sadece

Her türlü pis iş yapılır, adam öldürülür, işkence edilir, Morrigan Murderer iftaharla sunar.

Kurgu taslakları

Mudill[vampir] - Morgana için hayatını feda etmiş, gelmiş geçmiş en iyi necromancer ve sevgili. Ona duyduğu büyük aşkı iki bin yıllık yaşamında başka kimseye hissetmedi.

Ophelia L. Anton[vampirlady] - Dostluk samimiyet demeyelim de derin saygı ve gizli görevler üzerine kurulu bir ilişki diyelim. Daha yeni vampir olan Ophelia'ya karşı hiyerarşideki sırası yüzünden mi yoksa daha çok genç olmasından dolayı mıdır bilinmez daha ılımlı yaklaşmaktadır. Kendisine verilen gizli görevleri derin bir sessizlik ve gizlilik içerisinde yapar. Kendi toplumunda Mudill'den sonra en yakın olduğu kişi olabilir.  

Hans Finn Landers[Yarı İblis & Öğrenci] - Her ne kadar binlerce yıllık bir yaratık olsa da hala daha taş gibi göründüğü kesin. Bu sayede olsa gerek Hans'ı ayartmakta zorlanmadı. Zaten o da bir vampir ile birlikte olarak hayatına aksiyon katmak için can atıyordu. Bu sayede babasından dolayı yarı iblis olduğunu bildiği çocukla kısa süreli bir kaçamakları olmuştu. Mudill'in başına gelenlerden sonra içinde iblislere karşı oluşan katıksız nefret yüzünden genç adamı kendine yakın tutmaya çalışıyor.

thanks rapture

En son Morgana tarafından Cuma Ocak 17, 2014 2:26 am tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Ophelia L. Anton

Ophelia L. Anton

Lakap : Opal
Rp Sevgilisi : Sabinus, my love.

Özel
Rp Puanı:
Morgana. Left_bar_bleue99/100Morgana. Empty_bar_bleue  (99/100)

Morgana. Empty
MesajKonu: Geri: Morgana.   Morgana. Icon_minitimeÇarş. Ocak 15, 2014 5:25 am

Ehem üşenmeyip vampir karakterimi açtım geldim!
Şimdi bu ikisine kurgu bulmak şart bence, çünkü böyle geçmişli karakterlere bayılıyorum....... Ophelia gayet çakma bir vampir. Aslında kendisi 2-3 yıl önceye kadar büyücüydü. Vampir lord bunu dönüştürdü *it's a really long story* aşk yaşadılar filan derken bildiği her şeyleri öğretip Ophelia'yı bu duruma getirdi.
Kendi kısmımı özetlediğime göre düşündüklerimi de paylaşayım. Aslında karakteri ilk görünce Ophelia'ya akıl hocalığı yapabilir diye düşünmüştüm, sonuçta ondan aşırı derecede yaşlı. Ama dost istemediğine göre bu kurguyu eliyorum.
Şöyle bir şey olabilir; Opal bunun öldürmedeki yeteneklerini filan duymuştur mutlaka. Ve boşa gitmesini istemez, sonuçta bir davaları var vampir ırkının adfsf. Neyse, Morgana'nın ihtiyaçlarını karşılayıp istediklerini almasını sağlar, bunun üzerine de özel görevlere *diğerlerinin başa çıkamayacağını düşündüğü* Morgana'yı yollar. Güvenilirdir diye düşünerek söylüyorum tabii hahah. Opal'in gizli şeylerde ilk aklına gelen, karşılığını ödediği şekilde güvenebileceğini bildiği kişi olan Morgana'dır.

Aklıma böyle bir şey geldi. Razz
Bunun dışında milyonlarca karakterim var ve böyle olunca bilemedim. Özellikle aradığın başka bir şeyler varsa uyarlarım mutlaka birisini. asdf
Joseph Chesnokov

Joseph Chesnokov

Lakap : Denemeyin bile.
Rp Sevgilisi : Henüz yok.

Özel
Rp Puanı:

Morgana. Empty
MesajKonu: Geri: Morgana.   Morgana. Icon_minitimeÇarş. Ocak 15, 2014 5:29 am

Selincim. Bu olayı toplanıp konuşmamız lazım. Malum benim yeni karakter yolda...
Holden Phoenix

Holden Phoenix

Lakap : Hold
Rp Sevgilisi : Gönlüne bir Slytherin alevi düştü ama kabullenemiyor işte, ne yaparsınız.

Morgana. Empty
MesajKonu: Geri: Morgana.   Morgana. Icon_minitimeÇarş. Ocak 15, 2014 5:33 am

Ben o olayı düşündüm, hatta pm ile anlatıyım saghsjf. Birkaç şey var aklımda ama burada konuşmak saçma olur. Sonuçta kişisel kurguyu etkilemez. Yani umuyorum. ^^
Morgana

Morgana

Özel
Rp Puanı:

Morgana. Empty
MesajKonu: Geri: Morgana.   Morgana. Icon_minitimeÇarş. Ocak 15, 2014 5:39 am

Bana da anlatın o.O (Kurguyu çok sevmiştim oysa ki.)
Ophelia L. Anton

Ophelia L. Anton

Lakap : Opal
Rp Sevgilisi : Sabinus, my love.

Özel
Rp Puanı:
Morgana. Left_bar_bleue99/100Morgana. Empty_bar_bleue  (99/100)

Morgana. Empty
MesajKonu: Geri: Morgana.   Morgana. Icon_minitimeÇarş. Ocak 15, 2014 6:19 am

Konuşsak anlatacaktım ama konuşmadık daha... Ahah. Ama değiştirmez herhalde ikisi arasındaki kurguyu. Sevdiysen böyle olsun o zaman. Eklemek istediğiniz bir şey varsa önerilere her zaman açığım efenim.
Morgana

Morgana

Özel
Rp Puanı:

Morgana. Empty
MesajKonu: Geri: Morgana.   Morgana. Icon_minitimeÇarş. Ocak 15, 2014 6:26 am

Sonuç olarak Lady'sine her zaman saygı duyar Morgana. Ama daha çok genç olduğun için yaptığın bir şeyin kötü sonuçları olacağını düşünürse o koca burnunu sokar hiç çekinmeden. Senin için adamda öldürür, işkencede yapar. Aynı zamanda da gıcık biri olsada tamamen bağlı birisidir. Tüm gizli görevleri büyük bir sessizlikle halleder. Morgana Murderers, entrikanızın herşeyi. ^^ Ekliyorum pek sevgili leydim.
Samuel Quaintance

Samuel Quaintance

Lakap : I'd rather you not to wear me out.
Rp Sevgilisi : I'd rather you not to know.

Özel
Rp Puanı:
Morgana. Left_bar_bleue91/100Morgana. Empty_bar_bleue  (91/100)

Morgana. Empty
MesajKonu: Geri: Morgana.   Morgana. Icon_minitimeÇarş. Ocak 15, 2014 11:14 am

olli no asa
elli huff mugborn hepi profi
jack mack
enry

JEAN - Gölge ırkından ama büyücü öldürenlerinden, bir keresinde *özel kurgu* senin öldürmen söylenilen bir büyücüyü tam o anda senden daha atik davranarak gölgelerin içinden çıkıp saniyeler içinde öldürür ve ardından seni fark eder. Sen de onu tabi. *Jean kendi ırkı haricinde kimseden hoşlanan biri değildir ve gölge ırkı bu aralar site kurgusuna göre yeni yeni yayılıyorlar... Yani vampir lord'a veya lady'e bu yeni ırk hakkındaki ilk görüşleri sen sunabilirsin. Jean vampir öldürenler olmadığı için o gün seni gördüğünde sana bulaşmaz ancak yine de işin içinde fazladan gözleri sevmez; vampir öldüren gölge ırkları seni gördüklerinde nedensizce öldüreceklerse bil ki Jean'ı sevdiklerindendir. *yani no more rahat nefes morgy, düşman aramışsın sana en hasını verdim* *ha büyük ihtimal bu da yakında sitede yapılacak savaşta gölge ırkına karşı öfkeyle savaşman için artı bir neden olur*
HANS FINN LANDERS (Hatta uzatmak gerekirse JOHANNES FINNIAN LANDERS)- YA BEN HANS'IN YATTIĞI BİR VAMPİR OLSUN İSTİYORUM AMA YOK, SANIRIM BAŞKA VAMPİRLERE BAKACAĞIM. *-* Anne kurgusu da olmaz çünkü Hans'ın aile kurgusu zaten özenle karıştırıldı. Diğer karakterlerime bakacağım bu konuda zaten biraz yetişkin arıyorsun hem bence de az yetişkin oğlan çocuğu kurgusu tadından yenmez, ama bende onun için uygun karakter yok orası ayrı.
aaron maaron
AUDREY DAY - Daha önce senin yüzünden olan çoğu olayı haber yapmış ancak hala olayın özünde senin olduğunu çözememiş olan mutlu gazeteci kız.
kenn
ant
sam
st
lip - bunu kapatacağım. hem annelik yapılası da değil zaten.
will
will
jeff
jacob - Bu da tam annelik yapılası ama zengin piçi kurgusu var. her şeyi güzel olan tek karakterim. bi o bana sövmüyor. lol.
sam
Maržena Ravesz

Maržena Ravesz

Özel
Rp Puanı:

Morgana. Empty
MesajKonu: Geri: Morgana.   Morgana. Icon_minitimeÇarş. Ocak 15, 2014 11:20 am

Beni de mi sevmezsin pembe elbiseli kanaviçem.  Sad.
Morgana

Morgana

Özel
Rp Puanı:

Morgana. Empty
MesajKonu: Geri: Morgana.   Morgana. Icon_minitimeÇarş. Ocak 15, 2014 11:31 am

Şimdi Jean kurgusu olur bence. En hasından, şöyle güçlü bir düşmana hayır demem. Hatta o olayın RPsini de yapmak isterim uygun olduğunda. ^^
Finn'le dediğin kurgu belki olabilir, diyeceğim. Ama bilmiyorum bağlanabilir mi? Şu an için hiç düşünemedim bunu o.O
Audrey içinde diyebileceğim tek şey Morgana'nın takibinde olduğu. Ama muhtemelen yaptığı haberler kimliğini açığa çıkartmadığı için üzerinde durmuyor. Hatta gururu okşanıyor olabilir. Belki
sırf eğlenmek için onunla tanışabilir?

ve son olarak: Hııaaaaaaaa. Seni sevmezsem ölürüm Yeş. Sanırım öyle sevmeli kurgu bulmamız gerek. <3
Hans Finn Landers
Gryffindor VII | Şeytan'ın Piçi | Quidditch Takım Kaptanı
Hans Finn Landers

Lakap : HANSEY!
Rp Sevgilisi : Daenerys K. F. Landers; BETTER THAN YOURS.

Özel
Rp Puanı:
Morgana. Left_bar_bleue97/100Morgana. Empty_bar_bleue  (97/100)

Morgana. Empty
MesajKonu: Geri: Morgana.   Morgana. Icon_minitimePerş. Ocak 16, 2014 10:20 am

Jean ile Audrey'nin kurguları bence de iyi oldu. Jean'ınkini uygun bir zamanda yazabiliriz sanırım ve Audrey ile de tanış eğlencesine aynen. Asdfg
Hans'a gelince, heyecan'ı sever ve bir vampir onun için gerçekten aksiyonlu bir deneyim olur neyse eğer tek gecelik olacaksanız ölmemek için iyi bir neden sunun demişsin. Hans sıradan bir insan değil; babası yüzünden yarı iblis sayılır hatta ama bu durumu bilmiyor ancak bu durum ona bazı güçler sağlamıyor değil. You can't kill a boy like Hansey easily. Well, Hans Finn adından genel olarak nefret eder. Morgana'nın ona bu şekilde seslenmesi o nedenle hoş olmaz değil. Asdhk Happy
Ulric Errington

Ulric Errington

Rp Sevgilisi : Benim olacak Janel. Kardeş falan dinlemem.

Özel
Rp Puanı:

Morgana. Empty
MesajKonu: Geri: Morgana.   Morgana. Icon_minitimePerş. Ocak 16, 2014 11:26 am

O zaman dediğin gibi tek gecelik olabilir. Morgana'nın kurgusunda iblislerle ilgili bir kısım olacak. Sevgilisi ile ilgili kısımda. O yüzden iblislerden nefret ediyor. Eğer senin yarıdan iblis olduğunu öğrendiyse (ki muhtemelen bir şekilde öğrenir)seni yakınında tutmak ister. Eh, sende heyecan arayan bir gençsin. Bu yüzden tek gecelik falanda olsa seninle görüşür mesela? Güzel olabilir bence.
Hans Finn Landers
Hans Finn Landers

Özel
Rp Puanı:

Morgana. Empty
MesajKonu: Geri: Morgana.   Morgana. Icon_minitimeCuma Ocak 17, 2014 1:05 am

Hans daha bu gerçeği bilmezken Morgana'nın bunu anlamasını geçmişine/olaylardan çıkarımlar yapmasına/deneyimine bağlayacağız o zaman. Ancak oğlana bu konuda bir şey söylemese iyi olur, laf çarpıtsa bile arada kaynayan bir şekilde geçiştirilen laflar olur. Well, o zaman Hans'a göre rastgele bir hafta sonu aynı yerde denk gelirler ancak Morgana için tanışmaları da pek ala planlıdır. Bu kurgu kanlı ve ateşli olacak o zaman asdfghjkl
Morgana

Morgana

Özel
Rp Puanı:

Morgana. Empty
MesajKonu: Geri: Morgana.   Morgana. Icon_minitimeCuma Ocak 17, 2014 2:08 am

Aynen, Morgana Hans'a hiç bir şey belli etmez. Hans'ın babası yüzünden biliyor olabilir senin yarı iblis olduğunuda. O zaman şimdi taslağı ekliyorum yakın zamanda da RP isterim ^^
Demon

Demon

Lakap : I am fire, I am death.
Rp Sevgilisi : Aphrodite.

Özel
Rp Puanı:

Morgana. Empty
MesajKonu: Geri: Morgana.   Morgana. Icon_minitimeCuma Ocak 17, 2014 4:22 am

DURUN! *çok dramatik bir giriş yaptım yine*
Hans'ın babası benim zaten...... Gidip Damon'ın vampirlere bir şey söyleyeceğini hiç sanmıyorum. Hele ki bunu sır gibi korurken. Ama şöyle bir şey olabilir. Bora'yla konuşmuştuk, şu vampir lord olacak olan Morgana'nın sevgilisi olacakmış ya zaten, bir de iblis yönetme gücü varmış tarzı bir şey. Ehem her neyse Damon'a karşı gelen iblislerden birkaçı vampirlerin tarafında olacaktır bu yüzden. İçlerinde bunu bilen biri, sırrını vermek amaçlı bunu söyleyebilir. Böylece Hans'ın başına da *en hayırlı baba olarak* yeni bir bela açmış oluyorum. ^^

Ama şöyle de bir şey var, bu olaylar muhtemelen Hans'ın babasının iblis olduğunu öğrendiği zamanlardan sonraya denk gelir *çok uzun kurgu o şu an açıklayamadım* çünkü yeni vampir lord tam o zamanlarda olacak. Yani zamanlama olarak tam bir fail olur..............
Bu yüzden kurgum gelir gibi oldu ama zaman beni kısıtladı. Olmadı gençler, olamadı.
Hans Finn Landers
Hans Finn Landers

Özel
Rp Puanı:

Morgana. Empty
MesajKonu: Geri: Morgana.   Morgana. Icon_minitimeCuma Ocak 17, 2014 10:44 am

Hi. This is my daddy. Daddy don't by me teddy. He is fucked up.

Hans'ı bebekliğinde alıp emziren iblisler vardı neyse bu isyan bir anda kopmadığına göre vampir vb. taraflara dağılan iblislerden bazıları elbette ki Hans'ın varlığından haberdardır ve bunu gizliden yayabilirler ayrıca Hans'ı öldürmeyi de planlayabilirler hatta bunun için belki de Morgana Hans ile birliktedir ama beceremez.

WHAT ABOUT IT BABE?
Morgana

Morgana

Özel
Rp Puanı:

Morgana. Empty
MesajKonu: Geri: Morgana.   Morgana. Icon_minitimePtsi Ocak 20, 2014 11:48 am

Tanrım! Yeni görüyorum yazılanları. Bu işi oturup adam akıllı konuşup sonuca bağlamamız gerek. Çünkü hiç bir şey anlamadım. :DKurgumun büyük kısmındada Bora'nın daha çok bilgisi var zaten o.O
Joseph Chesnokov

Joseph Chesnokov

Lakap : Denemeyin bile.
Rp Sevgilisi : Henüz yok.

Özel
Rp Puanı:

Morgana. Empty
MesajKonu: Geri: Morgana.   Morgana. Icon_minitimePtsi Ocak 20, 2014 11:54 am

Bütün soru ve sorunları bizzat kendime bekliyorum.
Morgana

Morgana

Özel
Rp Puanı:

Morgana. Empty
MesajKonu: Geri: Morgana.   Morgana. Icon_minitimeSalı Ocak 21, 2014 5:04 am

Sorunları çözdükten sonra bana da anlatsana Bora o.O

Morgana.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Morgana.